Jak připravit batáty? 6 nejlepších receptů s masem i rybou

12. 1. 2022
Sladké brambory neboli batáty u nás nejsou příliš rozšířené. Pomalu se učíme zařazovat je do našeho jídelníčku, většinou jako přílohu nebo pyré. Jejich využití je ale mnohem širší, můžete z nich udělat i bramboráky nebo ravioli. Zkuste naše osvědčené recepty.

1. Batáty ve slanině

Tip na jednoduchý a rychlý oběd, který si žádá pouze tři ingredience: batáty, slaninu a koření. Pokud chcete, aby bylo jídlo rychleji hotové, krájejte batáty na tenčí kousky.

Recept na batáty ve slanině najdete ZDE

2. Batátové bramboráky

Po klasických bramborácích se můžeme utlouct a jinak tomu není ani v případě bramboráků ze sladkých brambor. Jejich příprava je stejná a díky výživové hodnotě batátů je tato varianta zdravější.

Recept na batátové bramboráky najdete ZDE

3. Panenky v parmském kabátku s batátovými chipsy

Zdravé chipsy lze připravit téměř z jakékoliv kořenové zeleniny. Vhodné jsou i mrkev, celer nebo petržel. Batátové se nejvíce hodí k vepřovému masu a jejich nasládlou chuť dokonale vyváží parmská šunka.

Recept na panenky v parmském kabátku s batátovými chipsy najdete ZDE

4. Candát a batátové pyré

Chystáte odlehčený oběd? Připravte candáta s batátovým pyré, které můžete kombinovat i s grilovanou zeleninou.

Recept na candáta a batátové pyré najdete ZDE

5. Pečené batáty

Vaření ve vodě batátům neprospívá, proto je vždy dávejte do trouby. Můžete je konzumovat jen tak, jako přílohu nebo z nich připravit polévku.

Recept na pečené batáty najdete ZDE

TIP NA VIDEO: Podívejte se na videorecept, jak na pečené batáty podávané s grilovanou chobotnicí.

6. Masové ravioli s batáty a pažitkou

Sladké brambory tam, kde je budou všichni čekat nejméně – v těstovinách. Není nad domácí výrobu, a proto vás naučíme nejenom samotnou směs, ale i přípravu těstovin od začátku do konce.

Recept na masové ravioli s batáty a pažitkou najdete ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Mohou se objevit překážky profesního charakteru, proto si dejte pozor na to, jak budete k jednotlivým rozhodnutím přistupovat. Je pravděpodobné, že se budete potýkat s problémem, který je…