Jak připravit opravdu šťavnatý steak: Podle tohoto receptu to zvládne každý!

9. 6. 2021
Foto: iStock
Foto: Mall.tv
Udělat na pánvi dobrý, opravdu šťavnatý steak není na první pohled jednoduché. Když ale dodržíte základní pravidla, zvládne to opravdu každý. Recept a celý postup na lahodný steak s bylinkami najdete v úvodním videu.

Základním předpokladem je kvalitní vyzrálé maso, které je odpočaté v pokojové teplotě a vysoké maximálně dva centimetry. Zároveň pokud si připravujete steak na pánvi, je dobré, aby byla také kvalitní. Čím těžší, tím lepší a měla by být nepřilnavá. Předem si připravte na každý steak kus alobalu, do něj se budou posléze steaky balit společně s bylinkami.

Suroviny:

  • vyzrálé kvalitní maso (4 steaky)
  • dva stroužky česneku
  • snítky čerstvého tymiánu a rozmarýnu
  • 2/3 lístečky čerstvé šalvěje
  • sůl, pepř
  • olivový olej
  • 4 tenké plátky másla

Postup:

První si přichystejte maso – osolte a opepřete. Na rozpálenou pánev nakapejte olivový olej, nebojte se, když se z pánve bude kouřit, má to tak být. Přidejte česnek a bylinky a nechte si je na oleji proprskat. 

Dále si přichystejte kusy alobalu, do kterých rozdělíte bylinky z pánve. Nyní přijde na řadu maso, které položíte na olej z bylinek a necháte na jedné straně hezky zatáhnout. Po jedné minutě steaky obrátíte na druhou stranu. Po minutě otočte na již opečenou stranu. První steak se otočí po 3 minutách, druhý po 4, třetí po 5 a čtvrtý po 6.

Po postupném propečení přendejte maso na bylinky a přidejte plátek másla na každý zvlášť a zabalte. Po 3–5 minutách maso rozbalte a můžete podávat.

Další lahodné recepty blogerky Koko najdete v pořadu Menutovka od Mall.tv zde

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Víkend patří klidu a pohodě. Ještě před pár dny to tak nevypadalo, ale naštěstí jste přiznali rodinným příslušníkům svou chybu. I když jste se báli hádek, žádné se nekonaly a vy můžete o…