Jak připravit tělo na dovolenou u moře? Pečujte o pokožku, vlasy i paty! | Foto: iStock

Foto: iStock

Jak připravit tělo na dovolenou u moře? Pečujte o pokožku, vlasy i paty!

Také jste se už nemohla dočkat, až začnou hřejivé letní dny a dovolená se přiblíží na dosah? Aby na vás horké počasí nezanechalo nevyžádané stopy, je potřeba se na něj připravit od hlavy až k patě. Jaké kroky byste při přípravách neměla vynechat?

Připravte se i zevnitř – beta-karoten

Před létem a plánovaným pobytem na slunci doporučujeme začít užívat beta-karoten, který pomáhá získat a udržet krásnou barvu pokožky po pobytu na slunci. Preferujte kombinaci beta-karotenu s měsíčkem lékařským, který díky svým příznivým účinkům na pleť pomáhá zklidnit pokožku po opalování. Sluníčko si dávkujte postupně. Pokud po zimě vypadáte jako „ředitelka vápenných dolů“, vyvarujte se dlouhému pobytu na slunci. Méně je někdy více.

Jak pečovat o pleť po opalování? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Peeling pokožky

Peeling je doslova slast pro vaši pokožku. Směs krystalků soli, cukru a rostlinných olejů vás zbaví odumřelých kožních buněk, pokožku pořádně prokrví a připraví na další péči. Vaše kůže bude po peelingu navíc krásně vláčná, jemná a hebká. Každý peeling navíc dokonale připraví vaši pokožku na opalování, a to právě díky tomu, že vás zbaví suché kůže, a vy se tak opálíte rychleji a na delší dobu.

Pokračování 3 / 5

Vlasy

Také vlasy dostávají v létě pořádně zabrat, proto je potřeba je na horké dny a dovolenou strávenou u moře či bazénu připravit. Začněte tím, že si necháte zastřihnout konečky. Používejte přírodní pečující olejíčky do délek a do konců vašich vlasů. Postarají se o výživu a jako bonus zabrání jejich vysušování a kroucení. Pokud sáhnete například po univerzálním kokosovém oleji, rozhodně neuděláte chybu. Na dovolenou se vybavte také přípravky, které vaše vlasy ochrání před sluncem i slanou a chlorovanou vodou, a také omezte tepelné úpravy vaší kštice a vsaďte na přirozenost.

Pokračování 4 / 5

Dokonalé oholení

V létě se nevyhneme častému vystavování nohou, podpaží i oblasti bikin, proto je namístě zbavit se nežádoucích chloupků. Chcete-li mít od nich pokoj na dlouhé týdny, zajděte si na depilaci voskem či cukrem. Pokud upřednostňujete klasické holení doma žiletkou, dbejte na to, aby pokožka byla před holením zvláčněná a po peelingu, použijte holicí pěnu, holte se po směru růstu chloupků a na závěr použijte zklidňující péči po holení!

Pokračování 5 / 5

Popraskané paty

Také ztvrdlé paty se po zimě, kdy pravděpodobně jejich péče byla zanedbávaná, potřebují dostat do formy. Dopřejte si změkčující lázeň s mořskou solí a oblíbeným esenciálním olejem. Tím nohy změkčíte a připravíte na absorpci aktivních látek z krému na nohy. Zbavte se ztvrdlé pokožky a odumřelých buněk – například peelingem nebo pemzou. Peeling pak opakujte jednou týdně. Vždy používejte kosmetiku určenou na péči o nohy, s obsahem aktivních látek urea a lactil. Urea napomáhá změkčení ztvrdlé kůže v oblasti chodidel a odstraňuje odumřelé buňky, lactil obnovuje jejich přirozenou hydrataci. Začněte paty pravidelně promazávat, a to každý večer po koupání.

Doporučujeme

Články odjinud