Jak probíhá profesionálně vedený kurz malování pro děti?

25. 7. 2019 Prezentace klienta
Jak probíhá profesionálně vedený kurz malování pro děti?
Také máte doma dítě, které kreslí vším a všude? Pomalované zdi, stůl, podlaha. Místo psaného pozdravu z prázdnin Vám přišel kreslený? Podpořte je v lásce k umění a popřemýšlejte o kurzu malování, který povedou opravdoví profesionálové.

Děti kreslí už od malička. Nejprve s pastelkami pro nejmenší, postupně přejdou na klasické pastelky, štětec, vodovky, později možná i tužky. Nezakazujte jim to, naopak je podporujte. Nabídněte jim ale raději papír než zdi a okenní rámy.

Vývoj kresby

Samotnému kreslení předchází rozvoj jemné motoriky, kdy se dítě snaží brát do ruky různé předměty. Když si tuto dovednost osvojí, následují první pokusy o kresbu. Co taky s pastelkou, když už ji má v ruce? Následuje modelování, klasické pastelky a štětec.

Nejprve jen tak čmárají, kloužou prsty namočenými v barvě nebo pastelkou po papíře. Později přijde na řadu hlavonožec, zvířátka, sluníčko a autíčko. Čím víc dítě kreslí, tím jsou obrázky propracovanější a „vyspělejší“.

 

Klepněte pro větší obrázek

Proč děti kreslí?

Malování rozvíjí motoriku, grafomotoriku, učí trpělivosti a správnému úchopu tužky. Ten je hodně důležitý i pro období školní docházky. Když si ho dítě špatně zafixuje jako předškolák, těžko ho to přeučíte.

Dalším důvodem, proč děti podporovat v kreslení, je řeč. I ta souvisí s kresbou. Uvolněná ruka znamená i uvolněná mluvidla.

Podporujte děti ve snaze malovat. Lépe se s nimi dorozumíte, dáte jim základ pro školní docházku a také se prostřednictvím obrázku dozvíte mnohé o jejich aktuálním rozpoložení.

Jak dítě v kreslení podpořit?

Kreslete společně. A pokud vy si s tím nejste jisti v kramflecích, přihlaste dítě do kurzu malování a výtvarky pro děti.

Klepněte pro větší obrázek

Náš tip: Hledáte malování pro děti v Praze? Vyzkoušejte Výtvarnou školu Draw Planet Praha

Děti si lekce výtvarky a malování pod vedením profesionálních umělců dosyta užijí. Lektoři budou respektovat jejich osobnost, k ničemu je nebudou nutit. Zároveň je v klidu dovedou k vysněným výsledkům.

Společně si vyzkouší kresbu i malování různými technikami, nakreslí pohlednici a v případě krásného počasí budou chodit i ven.

Nemusíte se obávat, že děti nepochopí, jak mají kreslit a proč. Lektoři jim vše vysvětlí úměrně věku. Každá lekce má jinou náplň, děti malují až na výjimky pokaždé něco jiného. Téma dané lekce bývá překvapením. Nejprve si obrázek nakreslí, později přijdou na řadu barvičky.

V pražském ateliéru panuje příjemná atmosféra, není se čeho bát. Leda tak závislosti na lekcích kreslení. A víte, co je nejlepší? Kreslení a malování je základem mnoha profesí. Když se mu dítě bude věnovat pod vedením zkušeného umělce, může získat solidní základy pro volbu budoucího povolání. Stane se z něj grafik, architekt nebo malíř?

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

V neděli si rozhodně přispěte, nebo ráno lenošte v posteli s dobrou knihou. Pokud uděláte dětem snídani a strávíte s nimi celý den, trefíte do černého. Vydejte se vstříc adrenalinové…

Nejčtenější články

Doporučujeme