Tři manželské páry propojené nejen přátelstvím, ale i společným vlastnictvím jedné firmy. Jejich život ale není tak idylický, jak by se z fotky mohlo zdát TV Prima/Blesk

Tři manželské páry propojené nejen přátelstvím, ale i společným vlastnictvím jedné firmy. Jejich život ale není tak idylický, jak by se z fotky mohlo zdát TV Prima/Blesk

Tři vdovy (zleva) Renata Jůzlová (Jana Plodková), Johana Rychnovská (Jitka Čvančarová) a Veronika Majerová (Lucia Siposová) TV Prima/Blesk
Jana Plodková žije v seriálu typický život zelené vdovy v domku za Prahou TV Prima/Blesk
"Je to taková spontánní bytost," prozradila Lucia Siposová o postavě, kterou v Černých vdovách ztvárňuje TV Prima/Blesk
Jitka Čvančarová teď jde z role do role - v Černých vdovách hraje největší intrikářku ze všech žen TV Prima/Blesk
37
Fotogalerie

Jak řešit životní krizi? Vraždou manžela! Nový seriál Černé vdovy trhá rekordy

Černé vdovy, nový seriál televize Prima, vtrhl na obrazovky s pořádnou razancí. Jitka Čvančarová (40), Jana Plodková (37) a Lucia Siposová (38) aneb tři ženy v nejlepších letech, hodlají žít si život po svém. A proto se rozhodnou zavraždit své manžely. Černá krimikomedie si okamžitě získala početné publikum. Na co se můžete těšit?

Čvančarová, Plodková a Siposová jako vražedkyně

Johanu Rychnovskou (Jitka Čvančarová), Renatu Jůzlovou(Jana Plodková) a Veroniku Majerovou (Lucia Siposová) spojuje přátelství a firma, ve které pracují jejich tři manželé Dan (Martin Stránský), Mirek (Filip Blažek) a Honza (Petr Vršek). V manželství si už odžily nějaký ten pátek, i když jim je teprve kolem třiceti. Johanu manžel bil, Renatin manžel se znenadání začal chovat jako gangster, co schovává doma bouchačku, a Veroničin manžel s Veronikou odmítal spát, aby pak našla v šuplíku pod postelí časopisy s gay pornem.

Hrdinky seriálu Černé vdovy poznáváme v okamžiku, kdy jedou se svými manžely na chatu k jezeru. Mají tam strávit prodloužený víkend. Holky, i když jsou manžely přehlíženy a občas i ponižovány, se ale tváří naprosto klidně. A podivně klidně se tváří také v okamžiku, kdy člun s jejich muži najednou uprostřed jezera vylétne do povětří. „Johana je nejracionálnější z nich, je mozkem týmu a iniciátorem všech věcí, tahá za ty nitky, je to takový vůdce party. S ničím se moc nepáře, mluví hodně ironicky, a to mě baví,“ říká o své roli Jitka Čvančarová, která měla ke zbavení se svého seriálového manžela největší motivaci.

Projde jim to, nebo ne? Osmidílná krimikomedie Černé vdovy poběží vždy v neděli večer.  Seriál vznikl jako adaptace finského seriálu Mustat Lesket. Tématem je ženská sounáležitost a sebevědomí, jež se po kurážném činu otřesou v základech.

„Já jsem se strašně těšila, když mě oslovila Prima a Radek Bajgar, protože přišli s touhle šílenou holkou Veronikou, která nejdříve koná, a až pak přemýšlí. Je to taková spontánní bytost,“ prozradila Lucia Siposová o postavě, kterou v Černých vdovách ztvární, a dodala, že sama taková není, je si prý celkem vědoma svých skutků a spontánní je jen v rámci humoru, protože je veselá kopa. Herečka Jana Plodková představuje manželku na ozdobu, žijící typický život zelené vdovy v domku za Prahou: „Moje postava se jmenuje Renata Jůzlová a je taková rodinná puťka, její starostí je péče o rodinu a dům.“

Všechny tři pozůstalé jsou šťastné, že začnou žít nový život. Jenže jejich představy nového spokojeného života se zdaleka nepotkávají se skutečností. Detektiv (Boleslav Polívka), který případ vyšetřuje, brzy zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu. Ke vdovám sice chová sympatie, ale něco mu tu nehraje. Brzy pochopí, že je v tom něco mnohem většího než manželské vraždění. Nachází totiž podivné propojení manželů hlavních hrdinek s podezřelou německou firmou. Ba co víc, stopy vedou k jeho kolegovi, šéfovi pražské kriminálky (Jan Vondráček).

O tom, že seriál Černé vdovy skrývá mnohá překvapení, není pochyb. Jedním z nich je třeba i to, že Jitka Čvančarová, Jana Plodková i Lucia Siposová propůjčily seriálu nejen své tváře, ale i svůj zpěv. Herečky totiž nazpívaly úvodní píseň. Začátek každého dílu tak budou provázet hlasy hlavních hrdinek, ve znělce se ale samotné aktérky neukážou, ta se točila bez nich. Hlavním hrdinou tu bude dort a výbušnina, která je do něj ukrytá. Díky ní se totiž milé dámy zbaví svých manželů.

Doporučujeme

Články odjinud