Nezavádějte tichou domácnost
Pokud po hádce potřebujete prostor pro sebe, není nic špatného, když to řeknete. Řada lidí má ale tendenci udržovat tichou domácnost a vyvolávat tak nepříjemné a stresové prostředí. Pokud svého partnera ignorujete nebo jste nepříjemná, přijme to pravděpodobně tak, že ho trestáte, a příště bude nejspíš velmi opatrný ohledně toho, aby řekl na rovinu, co cítí. Raději mu řekněte, že vaše emoce prostě nezmizí tak rychle jako ty jeho a že potřebujete aspoň den klid, abyste se uklidnila a emoce vyprchaly. Pokud se tak nestane, můžete si o problému promluvit znovu.
Nehledejte omluvy pro hádku
Existuje řada věcí, které byste mohla vnímat jako důvod či příčinu vaší hádky: špatný den v práci, neklidná noc nebo třeba bolest hlavy. Tyto aspekty mohou vaši hádku sice zhoršit, ale důvody jsou většinou někde jinde. Nesnažte se proto před partnerem vymlouvat, ale řekněte mu, co vás trápí doopravdy. Každopádně pro všechny případy, pokud zrovna nejste v kondici, dejte mu to vědět už cestou domů, aby byl připravený na to, že budete podrážděnější než obvykle.
Neodmítejte partnera
Pokud se partner pokusí o vstřícný krok vedoucí k usmíření, nehrajte si na uraženou a neodmítejte ho. Přijměte jeho snahu a vyjděte mu vstříc. Není to vždy jednoduché, ale povede to k uklidnění situace a také k šanci, že si o problému promluvíte znovu a v klidu.
Nemějte kvůli hádce výčitky
Hádka může být důkazem, že vám oběma stále záleží na vašem vztahu. Odborníci přes partnerské vztahy se shodují, že vztah je odsouzen k záhubě ve chvíli, kdy se partneři vzdávají a opouštějí hádku, aniž by došli k závěru. Znamená to, že nechávají vztah být, což většinou vede k jeho konci nebo k situaci, kdy si partneři najdou vedlejší vztah. Proto není třeba dělat si z hádek těžkou hlavu. Znamená to totiž, že o vztah bojujete!