Jak se nespálit

8. 10. 2015
Jak se nespálit | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Vaření je alchymie. Je však potřeba si uvědomit, že tato voňavá věda nezačíná u receptu, ale u výběru toho správného nádobí. Chceme-li, aby byl výsledek našeho kulinářského snažení skutečně skvostný, nesmíme podcenit především start.

Aniž bychom si to uvědomovali, volbou kuchyňského nádobí předurčujeme nejen míru rizika, zda se nám pokrm připálí, ale i množství použitého tuku nebo vůni budoucího pokrmu.

Na první pohled to možná vypadá, že je hrnec jako hrnec. Není tomu tak. Nákup kuchyňského nádobí není rozhodně levná záležitost. Než vytáhneme z kapsy peněženku, měli bychom se alespoň základně informovat o typech nabízeného nádobí. Nerez, smalt, teflon, litina nebo keramika či titan? Jste-li fajnšmekři, budete pravděpodobně postávat nad mědí.

Ať máme jakýkoli vkus, měli bychom se především zajímat o to, zda se v daném nádobí dá vařit bez tuku, tedy zdravě. Další důležitou věcí je, jak rychle se zahřívá a vede teplo. Tato vlastnost se časem projeví na spotřebované energii. Velkou výhodou je též možnost mýt nádobí v myčce, ale bez agresivních mycích prostředků.

K rozhodování také přispívá hledisko vhodnosti pro konkrétní tepelný zdroj, životnost nádobí a design. Nerezové nádobí se cení především pro svou odolnost. Nevýhodou je horší snášenlivost soli a obsah niklu. Keramické nádobí má snad všechna představitelná plus kromě ceny. Litinové nádobí se hodí na všechny typy zdrojů, ale je těžké a není vhodné do myčky. Titan je na tom stejně jako keramika.

Pokud i vy chcete zdravě a chutně vařit, soutěžte dnes s námi o domácí potřeby značky KOLIMAX.

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

 

Komentáře

Horoskopy

Vypadá to, že si sobotního klidu moc neužijete. Budete třeba, abyste si zkrátili spánek, což vám bude proti mysli. Nakonec však oceníte všechno, co se dnes stane. Existuje reálná možnost,…

Nejčtenější články