Jak se připravit na menopauzu. Toto byste měla znát před prvními příznaky

26. 8. 2019
Pokud se vám blíží přechod, možná se děsíte, že vás čekají návaly, noční pocení, stres, úzkosti, nespavost a tisíce dalších příznaků. Přechod do menopauzy může být ale mnohem méně dramatický, každá ho prožíváme jinak. Těchto pět faktů vám pomůže, abyste nástup přechodu zvládla co nejklidněji.

Perimenopauza: Proces, který vede k menopauze

K menopauze nedojde ze dne na den, i když některé ženy to tak výjimečně mohou zažívat. Je to ale spíše výjimka. Většina žen prožívá před menopauzou období, kterému se říká perimenopauza. Je to období, kdy vaječníky začnou vyhasínat a tělo začíná produkovat méně hormonů estrogenu i progesteronu. V průměru tohle období začíná kolem čtyřicítky, některé ženy ovšem do tohoto období vstoupí už po třicítce. Toto období trvá až do doby, kdy vaječníky přestanou zcela uvolňovat vajíčka. A jak dlouho to může trvat? Několik měsíců, čtyři roky nebo deset let. Je to velmi individuální. Během této doby začne žena pociťovat první symptomy menopauzy. Oficiálně lze hovořit o menopauze tehdy, když žena 12 měsíců neměla menstruaci.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Mars je v kvadratuře s vaším znamením, proto si dávejte pozor při komunikaci s blízkými. Na cizí osůbky si nedovolíte, ale doma nebo v práci budete předpojaté. Je možné, že vám nějaký…

Nejčtenější články

Doporučujeme