Jak se slušně rozvést? Neživte v sobě vztek a dodržujte úmluvy

16. 2. 2019
Jak se slušně rozvést? Neživte v sobě vztek a dodržujte úmluvy
Jelikož je v České republice každé druhé manželství rozvodové, není už téma rozvodu dávno tabu, strašákem je ale pro všechny. Přitom rozvést se lze v klidu a po čase z vás mohou být i přátelé. Jak to dokázat?

Svět tím nekončí

Láska vyprchala, nemáme si už co říct, objevil se někdo jiný, atraktivnější, neklape to v ložnici, prostě z nějakého důvodu naše manželství dál nefunguje. A tak jsme se rozhodli, že ho ukončíme. Dá se to zvládnout se ctí a s co nejmenšími ztrátami? Dá, ale chce to snahu obou zúčastněných. A obzvláště, jsou-li ve hře děti.

Pokud se obáváte, že to nezvládnete, vždycky máte možnost obrátit se na psychologa nebo právníka-mediátora. Dokážou vás ze situací, které vypadají bezvýchodně a patově, vyvést. Americká terapeutka Katherine Woodward Thomas, která o vztazích a jejich rozpadu píše odbornou literaturu, připomíná, že rozvodem svět nekončí. Knížku jsem přečetla jedním dechem, proto mi dovolte, abych se s vámi o její rady podělila.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Hvězdy vám přejí skvělou náladu a hodně energie. Jen si dávejte pozor na svou činorodost a vynalézavost, některé členy rodiny může zaskočit. Ne všichni mají tolik vitality a chtějí s vámi…