Jak se správně odlíčit, abyste měla dokonalou a zářivou pleť bez vrásek?

Jak se správně odlíčit, abyste měla dokonalou a zářivou pleť bez vrásek?

Mít dokonalou pleť není jen tak. Vyžaduje to péči a správně zvolené přípravky, které vám ke krásné pokožce pomohou. Základem však je pravidelné odličování. Jak na něj, aby vaše pleť doslova zářila?

Jaké vybrat přípravky

Nepočítejte s tím, že odlíčení zvládnete pouze s jedním přípravkem. V ideálním případě budete potřebovat odličovač očí, odličovací mléko či olej, micelární vodu a tonikum. Samozřejmě také denní a noční krém a speciální krém a sérum na oči. Zní to děsivě, ale pokud pleti věnujete perfektní péči, odvděčí se vám perfektním vzhledem. Přípravky vybírejte podle svého typu pleti a snažte se držet jedné značky a nejlépe i jedné řady.

Pokračování 2 / 5

Jak odličovat oči

Odličováním očí byste měla vždy začínat. Použijte odličovač určený speciálně pro oči, pokud používáte voděodolnou řasenku, zvolte spíš ten na olejové bázi. Naneste přípravek na vatový tamponek a chvíli jen přidržte na oku. Nechte chvíli působit a poté setřete směrem dolů a do vnitřního koutku oka, abyste předešla tvorbě vrásek. Tento postup opakujte, dokud bude řasenka ulpívat na tamponku. V závěru odličování pak použijte na oční okolí sérum a oční krém.

Pokračování 3 / 5

Jak odličovat zbytek pleti

Začněte tím, že obličej lehce namočíte vodou, čímž dojde k povolení make-upu. Poté použijte odličovací mléko nebo olej, abyste obličej zbavila největších nečistot a make-upu. Pak sáhněte po micelární vodě, která vaši pleť vyčistí hloubkově. Dejte si ale pozor, micelární voda někdy může být k pokožce příliš agresivní, takže si po jejím použití opláchněte tvář čistou vodou. Na závěr ještě obličej ošetřete pleťovým tonikem, které vaši pleť uklidní, stáhne póry a zároveň pokožku připraví na čerpání nových živin. Vyhněte se však oblasti kolem očí!

Pokračování 4 / 5

Co dělat po odlíčení

Samotné odlíčení nestačí, pleť vyžaduje ještě následnou péči, aby měla z čeho absorbovat živiny a vypadala zářivě a svěže. Na okolí očí naneste jak sérum, tak oční krém, který zabraňuje tvorbě vrásek. Nezapomeňte na noční krém, který vaši pokožku vyživí přes noc. A pozor, odličte se i ráno! Použijte alespoň micelární vodu a tonikum, abyste pleť zbavila zbytků nočního krému a připravila ji na další den. Poté naneste denní krém a na něj make-up.

Pokračování 5 / 5

Čeho se vyvarovat?

Buďte opatrná, pokud jste si zvykla odstraňovat make-up pomocí odličovacích ubrousků. Tento způsob totiž rozhodně není dostatečný. Odličovací ubrousky jsou určené na jednorázové odličování na cestách nebo když nemáte jinou možnost, dlouhodobě ale nejsou nejvhodnější. Nepoužívejte také na obličej obyčejné mýdlo, to pleť vysušuje. Nešetřete ani s vatovými tamponky a s odlíčením nepřestávejte, dokud na nich uvidíte pozůstatky make-upu.

Doporučujeme

Články odjinud