Jak se starat o kosmetiku? Laky do lednice, pudry do sucha!

Jak se starat o kosmetiku? Laky do lednice, pudry do sucha!

S příchozím jarem byste si měla dopřát nejen detox těla, ale i detox kosmetické taštičky. Zkontrolujte všechny produkty a ty s prošlým datem trvanlivosti rovnou vyhoďte. Jak se vlastně starat o kosmetiku, aby vám vydržela a posloužila tak, jak má?

Pleťové krémy

Až dva roky vám mohou vydržet pleťové krémy, vždy ale zkontrolujte informace na obalu. Nikdy krém neaplikujte prsty, ale špachtlí nebo plastovou lžičkou, abyste do nádobky nezanesla nečistoty, a krém pečlivě uzavírejte.

Pokračování 2 / 6

Šampón a kondicionér

U šamponu a kondicionéru si dávejte pozor, aby se do lahvičky nedostala voda. Ta totiž přípravky kazí a znehodnocuje. Pokud vám v lahvičkách zůstaly zbytky produktů, nikdy je nemíchejte dohromady, i když se jedná o stejné přípravky. Šampon a kondicionér byste měla spotřebovat nejdéle do jednoho roku.

Pokračování 3 / 6

Make-up

Make-upy, které jsou na bázi oleje, můžete používat až po dobu jednoho a půl roku, make-upy na bázi vody se snažte spotřebovat do jednoho roku. Jestliže používáte k nanášení houbičku, alespoň jednou týdně ji vyperte v mýdlové vodě a jednou za měsíc vyměňte. Tak se vám do pokožky nedostane nečistota. Péči věnujte i štětcům a pravidelně je čistěte.

Co používat na aknózní pleť? Podívejte se na video:

Pokračování 4 / 6

Řasenka a tekuté linky

Řasenku je nutné pečlivě zavírat, aby nevysychala. I tak ji ale nepoužívejte déle než čtvrt roku, protože se v ní rychle množí mikroorganismy, které mohou způsobit zánět spojivek a další nepříjemnosti. Kartáček aspoň jednou měsíčně omyjte v odličovači.

I tekuté linky a mastné stíny mívají krátkou dobu trvanlivosti, protože kvůli opakovanému kontaktu aplikátoru s pokožkou bývají také plné bakterií. Proto je používejte maximálně tři měsíce.

Pokračování 5 / 6

Pudry, stíny a tvářenky

Suché pudry, stíny a tvářenky jsou díky svému složení poměrně trvanlivé. Dejte si ale pozor, aby tyto přípravky nezvlhly. Pokud vám náhodou zhrudkovatí, raději je vyhoďte a pořiďte si nové. Speciální péči věnujte štětečkům i pěnovým aplikátorům, které je potřeba pravidelně čistit. Stejnou trvanlivost mívají i rtěnky.

Jak používat bronzer? Dozvíte se to ZDE.

Pokračování 6 / 6

Laky na nehty

Laky na nehty pečlivě zavírejte, aby nevysychaly. Pokud už jsou starší a začínají tuhnout, můžete je zředit kapkou odlakovače, kvalita laku se tím ale snižuje. Abyste jejich životnost co nejvíce prodloužila, skladujte laky v ledničce.

Doporučujeme

Články odjinud