Jak se v zimě starat o pleť a rty? Zkuste škrob, otruby i oleje

Jak se v zimě starat o pleť a rty? Zkuste škrob, otruby i oleje

Mrazivé počasí zpravidla neprospívá pleti ani rtům. Ty vlivem studeného počasí bývají suché a rozpraskané, pokožka zase zarudlá a podrážděná. Co dělat, aby váš obličej měl i v zimě tu nejlepší péči a vy jste vypadala krásně?

Přírodní cestou

Pokožce udělá dobře odvar z otrub či škrobu. Přes zimu se vyhněte častým koupelím a nadměrnému používání mýdel nebo pěn do koupele, které pokožku velmi vysušují.

Pokud nemůžete odolat, přilijte do koupele rostlinný olej. Pozor si pak dávejte i na takovou drobnost, jakou je opláchnutí obličeje obyčejnou vodou chvíli před tím, než vyrazíte ven z domu. Na chlad a vítr by totiž pleť mohla zareagovat podrážděním nebo dokonce dermatitidou.

Pokračování 2 / 5

Pomůže kosmetika

V první řadě se nabízí otázka, jaká kosmetika je v chladném a větrném počasí k péči o pleť vhodná. „Vyplatí se sáhnout po té s mastnější texturou. Nabízí se krémy i různé masti,“ radí korektivní dermatoložka Katarína Třísková z MEDICOM Clinic.

Naopak bychom se prý měly vyhýbat produktům obsahujícím parabeny, lanolin, peru balsám nebo různé parfemace. „Vyhledávejte spíše produkty se zinkem, skvalénem, vitaminem E – tyto látky mají zklidňující, hojivý a zároveň antioxidační účinek,“ dodává dermatoložka.

Pokud mráz a sychravo vaše pleť očividně špatně snáší, pečujte o ni nejlépe dermokosmetikou přímo z lékárny. Vybírejte produkty s označením citlivá, suchá pokožka nebo ta se sklonem k podráždění a začervenání.

Pokračování 3 / 5

Hloubková hydratace

Chcete-li pleti jednou za čas dopřát i výraznější vzpruhu, než jakou svede každodenní kosmetická péče, určitě je právě teď vhodný čas na mezoterapii – hloubkovou hydrataci pleti pomocí kyseliny hyaluronové – nebo na tzv. plazmaterapii, tedy omlazení vlastní krví.

Pokud s příchodem zimy musíte řešit také rozšířené žilky, nechte si pleť pro změnu ošetřit cévním laserem Vbeam a uvidíte, že po žilkách brzy nebude ani památky.

Pokračování 4 / 5

Péče o rty

V zimě byste rozhodně měla mít neustále po ruce balzám na rty. Jaké složky by měl ideálně obsahovat? V první řadě takové, které vaše rty příjemně zvláční a vyhladí. Výborné zvláčňující a hydratační účinky mají například bambucké máslo, různé druhy olejů, například ten jojobový, a dále i vitamin E.

Ten zároveň působí jako skvělý antioxidant, který rty chrání i před stárnutím a poškození sluncem. Vhodné jsou pak samozřejmě i balzámy na rty s vysokým SPF – vyšší ochrana by vašemu balzámu neměla stoprocentně chybět v případě, že se s ním chystáte vyrazit do hor.

Pokračování 5 / 5

Když balzám nestačí

Kromě balzámu můžete své rty důkladně zhydratovat také pomocí výplně s kyselinou hyaluronovou – látkou tělu vlastní, která je pro hydrataci a regeneraci rtů přímo klíčová. Kromě toho, že rty dostatečně vyživíte a zhydratujete, nabízí ošetření i další výhody: Rtům dodáte potřebný objem a zvýrazníte i upravíte jejich konturu, případně vyřešíte problém s asymetrií rtů.

Aplikace výplně se provádí mikrokanylkou nebo mikrojehličkou a ošetření nebolí. Ještě před jeho začátkem se totiž rty potírají znecitlivujícím krémem. Některé výplně už anestetikum dokonce obsahují. Jedná se o velmi rychlé ambulantní ošetření, jehož efekt vydrží přibližně 6–10 měsíců. Záleží na kvalitě výplně, na použitém množství i na věku. Po vymizení efektu je pak vhodné aplikaci zopakovat.

Doporučujeme

Články odjinud