Jak se vyspat do růžova? Vyzkoušejte voňavé bylinkové polštářky

Jak se vyspat do růžova? Vyzkoušejte voňavé bylinkové polštářky

Máte problém s usínáním, bolestmi hlavy nebo žijete v neustálém stresu? Dříve, než sáhnete po pilulkách na spaní, zkuste využít léčivou sílu voňavých bylin, které si můžete vložit přímo do polštáře.

Tato forma aromaterapie je u nás stále oblíbenější. Speciální polštářky si můžete koupit přímo v obchodě, prodávají se v lékárnách či drogeriích, případně si je můžete vyrobit sami. Jakým bylinkám a přírodním náplním dát přednost?

Pohanka

Na polštářcích vyplněných pohankovými slupkami se nejen báječně vyspíte, protože jsou jemné a snadno se přizpůsobují tvaru vašeho těla, ale prospějí i vašemu zdraví. Měli byste si nějaký pořídit zejména v případech, že vás často trápí zablokovaná krční páteř, bolesti zad, zátylku a šíje, nespavost nebo migrény. Správně umístěný polštářek s pohankou bude také časem tlumit revmatické obtíže, bolesti končetin a kloubů, uleví od bolesti očí a čelních dutin. Používejte ho nejen při spaní, ale i při sezení a relaxaci.

Pohankový polštář můžete doplnit i další výplní, např. meduňkou, šalvějí, mátou, tymiánem, oreganem. Léčivé vlastnosti se zdvojnásobí, pokud ho před použitím nahřejete, může tlumit i bolesti bederní páteře, obtíže spojené se zánětem močového měchýře nebo premenstruačním syndromem.

Polštářky s višňovými peckami

Patří mezi netradiční výrobky, mají však mnoho užitečných využití. Snadno totiž absorbují teplo i chlad, takže se dají použít i místo termoláhve. Polštářek stačí nechat vyhřát na slunci nebo v mikrovlnce. Pomůže vám při bolestech svalů a kloubů, uleví při zánětech nebo nervových onemocněních. Můžete si z něj také udělat příjemný masážní prostředek na chodidla.

Špaldové slupky

Špalda patří mezi nejkvalitnější druhy pšenice, obsahuje celou řadu minerálů a vitaminů. V polštářku bude mít pozitivní vliv na imunitní systém, náladu i psychický stav, působí antidepresivně. Přináší úlevu i při některých onemocněních – dně, revmatických bolestech kloubů, snižuje únavu, zlepšuje prokrvení nohou, podporuje činnost ledvin, střev a trávicí soustavy.

Voňavé polštářky: Jaké bylinky do nich vložit?

  • Máta je proti nachlazení: Mátová náplň pozitivně působí při onemocnění horních cest dýchacích a zároveň podporuje usínání.
  • Proti chrápání: Svého chrápajícího partnera se nesnažte utlumit obyčejným polštářem, raději využijte speciální polštářek nacpaný bylinkovou směsí, nejlépe mateřídouškou, lípou a černým bezem. A ten mu dejte před usnutím pod hlavu.
  • Mateřídouška vám zklidní nervy: Měli jste nabitý den, jste vyčerpaní a rozhodí vás každé slovo? Vyzkoušejte mateřídoušku, účinně působí na nervový systém, celkově zklidňuje a tlumí migrény i bolesti hlavy.
  • Meduňka vás konečně uspí: Působí na nespavost, proti migrénám a bolesti hlavy. Pomůže vám při příjemném usínání.
  • Levandule pro dobrou noc: Levandulový polštář je vhodným dárkem pro všechny, kteří trpí nespavostí.

Doporučujeme

Články odjinud