Jak se zabalit na dovolenou

30. 3. 2001
Jak se zabalit na dovolenou
Balení věcí na dovolenou doprovázené cestovní horečkou je příznakem každé pořádné dovolené. Přinášíme vám pár tipů, jak na to.

Jak se zabalit na dovolenou

Balení věcí na dovolenou doprovázené cestovní horečkou je příznakem každé pořádné dovolené. Přinášíme vám pár tipů, jak na to.

Ač se do zdá divné, je dobré si sepsat, co opravdu budete na dovolené potřebovat. Takový seznam je ideální udělat i 14 dní před odjezdem. Budete pak mít dostatek času některé věci přikoupit. V seznamu včas na vlastní oči uvidíte, co je reálné.

Důležitá je také volba cestovního zavazadla. To záleží především na tom, kam pojedete a jaký charakter dovolené jste si zvolila. Jeden malý kufr, kabelka, a hromada igelitek není určitě to nejlepší. Snažte se využít ty zavazadla, která můžete reálně unést a přepravovat se.
Na relaxační dovolenou stačí pořádný kufr na kolečkách a kabelka nebo cestovní batůžek. Nezapomeňte si vzít drobné a praktické zavazadlo na malé výlety.
Na aktivní a cestovní dovolenou bude lepší pohodlná krosna a do ní opravdu to nejpotřebnější.
Pokud vyrážíte na "vodu" a ještě jste nikdy řeku nejela, čeká vás mnoho novinek. Jako zavazadlo se nepoužívá ani kufr, ani batoh, nýbrž speciální vodě nepropustný loďák. Do něj se ještě vloží igelitový pytel a pak teprve věci. Pozor na zapaření a na techniku (fotoaparáty, kamery, ..) Někdo používá dokonce velké uzamykatelné kanystry. 

Jak to vše nastrkat do zavazadla

 • Těžké věci (boty, knihy, ..) si dejte zcela dospod. Nemůžou Vám pak nic pomačkat.
 • Čerstvě vyžehlené věci nechte vychladnout. Nemačkají se tak snadno.
 • Při výběru oblečení si vybírejte co nejméně barevných kombinací. Může se vám lehce stát, že budete mít haldy věcí, ale nic k sobě nebude ladit.
 • Jako ochrana proti slunci je vždy lepší oděv z přírodní bavlny než umělá vlákna.
 • Všechno, co může vytéct (mýdlo, šampón, opalovací mléko, krémy, ..), důkladně zabalte do igelitového obalu.
 • Kosmetické přípravky ve velkém balení můžete přelít do menších flaštiček z plastu. Ušetříte tím dost místa.
 • Na dlouhé cesty autem si vezměte především dostatek tekutin. Nejlepší jsou osvěžující čaje.
 • Můžete si také vzít síňku proti komárům a jinému hmyzu. Tu připevníte na okno a při otevření se nemusíte obávat otravného hmyzu.
 • Pokud jedete za sluncem, v žádném případě byste neměli zapomenou na opalovací krémy a především na přípravek proti spáleninám.
 • Vzpomeňte si také, na co je celá rodina háklivá (úpal, žaludeční problémy, cestovní nevolnost, alergie, ..) a přibalte vhodné léky.
 • Přibalte také nůž, šití a náplast.
 • Pasy a peníze si dejte do příručního zavazadla. Pokud jedete do exotičtějších zemí, udělejte si několik fotokopií pasu. Tamním úřadům většinou kopie stačí a často se stává, že si pas vezmou a vy se s ním již nesetkáte.

Přejeme příjemné cestování a především šňastný návrat.

autor: Michal

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V duchu jásáte, že je tady konec pracovního týdne. Pravdu? Vůbec vám nesedl a pochvalu od nadřízeného taky nečekejte. Kdybyste změnili své myšlení, asi byste se i lépe s ostatními dohodli.…

Nejčtenější články

Doporučujeme