Jak se zbavit nenávisti: Odpusťte a přejte druhým to nejlepší

18. 5. 2021
Foto: iStock
Jak se zbavit nenávisti: Odpusťte a přejte druhým to nejlepší | Foto: iStock
Nenávist je emoce, která je našemu tělu velmi škodlivá. Pokud někoho nenávidíte, ničíte tím jen a pouze sama sebe, na ostatní vaše pocity vliv nemají. Zbavte se proto nenávisti jednou provždy a začněte svobodně dýchat! Jak na to?

Odpusťte si

Pokud se vaše nenávist týká přímo vaší osoby a nenávidíte sama sebe, je to svým způsobem snazší. Sama sebe totiž dokážete změnit. Ať už se nemáte ráda za cokoliv, dá se s tím něco dělat. Odpusťte si chyby, které jste udělala, a poučte se z nich do budoucna, smiřte se sama se sebou a naučte se se sebou žít. Začněte na sobě pracovat tak, abyste aspoň částečně žila život, po kterém toužíte. Přestaňte si dávat vysoké cíle, ale začněte malými krůčky a naučte se radovat z každého drobného úspěchu a pozitivní věci, která vás potká. A pamatujte si, že dokud nezačnete mít ráda sama sebe, těžko k vám bude lásku hledat vaše okolí.

Proč jsme zlí na ty, které máme nejraději? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Během soboty chytnete druhý dech. Den volna využijete smysluplně a nebudete si kazit náladu. S jedním členem rodiny máte stále trable, ale díky kamarádově radě ho trochu pochopíte. To však…

Nejčtenější články

Doporučujeme