Jak se zbavit pih na obličeji? Zkuste retinol, citron i čočku!

Jak se zbavit pih na obličeji? Zkuste retinol, citron i čočku!

Pihy jsou už dlouhou dobu brané spíš jako okrasa než něco, co by nás hyzdilo, a spousta lidí zastává názor, že drobné tečky na obličeji jsou vlastně roztomilé. Přesto řadě žen vadí a rády by se jich zbavily. Co tedy dělat, když máte pihovatou pokožku a chcete množství tmavých teček alespoň zmírnit?

Pih se nezbavíte

Pokud doufáte, že se pih zbavíte úplně a natrvalo, musíme vás zklamat. Pihy jsou vám do vínku dány geneticky, takže jestli se ve vaší rodině vyskytují, máte je nejen vy, ale zdědí je i vaše děti. Smiřte se proto s tím, že vaše tečky jen tak nezmizí, a naučte se je mít alespoň trochu ráda. Pár rad, jak je alespoň trochu potlačit, přece jen existuje!

Pokračování 2 / 5

Pozor na slunce

Jistě pro vás není žádná novinka, že nepřítelem číslo jedna je slunce. Jakmile vysvitnou sluneční paprsky, roj pih na nose se okamžitě zněkolikanásobí. Čím víc pak budete pobývat na sluníčku, tím víc se jich bude tvořit a budou tmavnout. Snažte se proto pobyt na slunci co nejvíc zkrátit a i ve stínu neustále používat opalovací krém s minimálním faktorem 30+. To platí i v zimě!

Pokračování 3 / 5

Zázračný citron

Citron a vitamín C jsou prostě pomocníky snad úplně na všechno. Citronová šťáva má přirozené bělicí účinky, a tak vám může s redukcí pih pomoci. Stačí pleť pravidelně citronovou šťávou potírat a pihy lehce ustoupí, vitamín C navíc zvýší přirozenou ochranu pokožky proti UV záření.

Pokračování 4 / 5

Uctívaný retinol

Retinol je vitamín A, který se používá k léčbě specifických kožních problémů, dokáže tedy redukovat i pihy. Jeho nevýhodou je, že výsledek není okamžitý, protože pleť si musí na jeho účinky nejprve zvyknout. Při dlouhodobé a pravidelné aplikaci ale dokáže hojit pleť poškozenou slunečním zářením a dodá jí odolnost proti dalšímu vystavení se UVB paprskům.

Pokračování 5 / 5

Domácí masky na pihy

Zesvětlit pihy si můžete i pomocí dalších přírodních surovin. Zkuste například masku z rozmixovaného banánu a čerstvé máty, která sjednotí barvu vaší pleti. Docílit podobného výsledku vám pomůže také maska z jogurtu a kurkumy, případně pasta z odstáté, uvařené a rozmixované čočky. Pokud nic z toho nezabere, zkuste med smíchaný s limetkovou šťávou a solí!

Doporučujeme

Články odjinud