Pih se nezbavíte
Pokud doufáte, že se pih zbavíte úplně a natrvalo, musíme vás zklamat. Pihy jsou vám do vínku dány geneticky, takže jestli se ve vaší rodině vyskytují, máte je nejen vy, ale zdědí je i vaše děti. Smiřte se proto s tím, že vaše tečky jen tak nezmizí, a naučte se je mít alespoň trochu ráda. Pár rad, jak je alespoň trochu potlačit, přece jen existuje!
Marta Pušová
23. září 2019
Pokračování 2 / 5
Pozor na slunce
Jistě pro vás není žádná novinka, že nepřítelem číslo jedna je slunce. Jakmile vysvitnou sluneční paprsky, roj pih na nose se okamžitě zněkolikanásobí. Čím víc pak budete pobývat na sluníčku, tím víc se jich bude tvořit a budou tmavnout. Snažte se proto pobyt na slunci co nejvíc zkrátit a i ve stínu neustále používat opalovací krém s minimálním faktorem 30+. To platí i v zimě!
Marta Pušová
7. září 2020
Pokračování 3 / 5
Zázračný citron
Citron a vitamín C jsou prostě pomocníky snad úplně na všechno. Citronová šťáva má přirozené bělicí účinky, a tak vám může s redukcí pih pomoci. Stačí pleť pravidelně citronovou šťávou potírat a pihy lehce ustoupí, vitamín C navíc zvýší přirozenou ochranu pokožky proti UV záření.
Aneta Pařízková
13. září 2021
Pokračování 4 / 5
Uctívaný retinol
Retinol je vitamín A, který se používá k léčbě specifických kožních problémů, dokáže tedy redukovat i pihy. Jeho nevýhodou je, že výsledek není okamžitý, protože pleť si musí na jeho účinky nejprve zvyknout. Při dlouhodobé a pravidelné aplikaci ale dokáže hojit pleť poškozenou slunečním zářením a dodá jí odolnost proti dalšímu vystavení se UVB paprskům.
Marta Pušová
16. srpna 2019
Pokračování 5 / 5
Domácí masky na pihy
Zesvětlit pihy si můžete i pomocí dalších přírodních surovin. Zkuste například masku z rozmixovaného banánu a čerstvé máty, která sjednotí barvu vaší pleti. Docílit podobného výsledku vám pomůže také maska z jogurtu a kurkumy, případně pasta z odstáté, uvařené a rozmixované čočky. Pokud nic z toho nezabere, zkuste med smíchaný s limetkovou šťávou a solí!
Marta Pušová
5. srpna 2019