Jak se zbavit únavy a vyčerpání: Co jíst, cítit, jak se chovat

27. 4. 2017
Pokud na vás přišly jarní deprese a únava, je načase si s nimi poradit. Stačí čerpat vitalitu z přírody, která se probouzí ze zimního spánku a přechází do rychlejšího a aktivnějšího tempa. Klíčem k dobré náladě bez depresí jsou vůně, detox, dobrá strava… i pravidlo osmi.

Jednodenní půst, syrovátka, pitný režim

Při únavě a nenáladě je také dobré očistit tělo. Dopřejte si jednodenní půst, pijte ovocné a zeleninové šťávy nebo nesolené vývary, tělo díky tomu odplaví škodlivé látky, které únavu způsobují. A nezapomeňte u toho pít, pitný režim je důležitý.

Pomůže vám také syrovátka, i ona pročisťuje organismus, srovnává zažívání, a navíc i díky jejímu pití shodíte i pár kilo. Obsahuje totiž vitaminy skupiny B, vitamin C a E, minerální látky hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík, zinek.

Klepněte pro větší obrázek

Pro organismus jsou také velmi zdravé kvašené potraviny. Recepty na to, jak je připravit, najdete v této kuchařce.

Klepněte pro větší obrázek

Zdravé tělo by nemělo být překyselené. Proti překyselení organismu pomáhají nejen detox a zdravá strava, podpořit organismus můžete také zásaditou směsí s minerály, jejíž autorkou je bylinářka Hanka Parmová. Zásaditá směs se dá pít studená nebo ji můžete zalít horkou vodou a pít ji místo čaje.

Imunitu povzbudí i olej z černuchy seté (černého kmínu), který je velmi bohatý na nenasycené mastné kyseliny a hořčinu nigellin.

Klepněte pro větší obrázek

O tom, že včelí med, mateří kašička, pyl, propolis nebo včelí jed jsou velmi zdravé pro kondici a imunitu, není pochyb. Návody, jak a na co je používat při ochraně zdraví, posilování imunity i při podpůrné léčbě nejrůznějších onemocnění najdete v knize Léčení včelími produkty, která právě vychází.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Mezinárodní Den Země využijte k procházce či sportu. Užívejte si krásy přírody a po toulkách lesem posbírejte třeba odpadky. Budete mít dobrý pocit a uvědomíte si, že jsou důležitější…

Nejčtenější články

Doporučujeme