Jak se změní vaše pleť v období menopauzy?

23. 3. 2020 Reklama
Jak se změní vaše pleť v období menopauzy?
Menopauza je velmi složité období, které se projeví jak na našem těle, tak na pleti. Ta je ovšem výkladní skříní naší fyzické schránky a stárnutí a stres se na ní promítnou nejrychleji. Mnoho změn má přitom stejného jmenovatele.

Úbytek hormonů a jeho následky

Estrogen a progesteron dodávají pleti jas, elasticitu a hydrataci, a proto je samozřejmě milujeme. Moment, kdy se začne zpomalovat funkce vaječníků, způsobí úbytek kolagenu a opotřebení elastických vláken. Tyto faktory si vybírají svou daň na elasticitě vaší pleti. Můžete také pociťovat nedostatek vlhkosti v pleti a delší hojení drobných ranek způsobené UV zářením, kterému se občas vystavujeme bez ochrany.

Nižší produkce estrogenu má na svědomí i úbytek kožních tuků – především pak těch, které podporují elasticitu pleti a pokožky v oblasti krku, rukou a prsou. Zpomaluje také průtok krve, tím pádem vaše pleť pomaleji vstřebává kyslík a další živiny. Může pak působit tenčím a sušším dojmem. A to bohužel není vše. V období menopauzy se pomalu začnou objevovat i ložiska pigmentových skvrn.

Klepněte pro větší obrázek

Doplňte hydrataci hutnějším krémem

Je tak na čase sáhnout po hutnějších krémech pro intenzivní výživu, ochranu a obnovu funkce kožní bariéry. Pleti dodejte aktivní látky napodobující působení hormonu DHEA, který chrání před oxidativním stresem. Zpomalíte tak zběsilou rychlost stárnutí pleti v průběhu menopauzy.

Pokroková remodelační péče o zralou pleť od značky Vichy

Inovační intenzivní péče Neovadiol Compensating Complex proti stárnutí pleti obsahuje Pro-Xylane a kyselinu hyaluronovou, která pomáhá obnovit mladistvý vzhled pleti, objem a elasticitu a zlepšuje její hutnost. Pro ženy v období menopauzy, které touží zmírnit její dopad na pleť (ztráta hutnosti, objemu a jasu) a chtějí, aby jejich pleť vypadala svěžejší a mladistvější.

Přípravek obsahuje látky peptidového charakteru podporující výměnu informací mezi buňkami. Aktivní látky Pro-Xylane a Phyto-Proteics regulují růst buněk a obnovu kožní tkáně. Pravidelným používáním komplexu dochází k posílení hutnosti pleti a lipidové struktury. Pleť obličeje i krku je viditelně pružnější a působí zdravým dojmem.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Blíženci, na Škaredou středu jste tak trochu naštvaní, protože se nadřízenému nelíbí vaše práce. Nevíte si rady, jak vše zlepšit. Přitom jste tak kreativní. Šéf je spíše ze všeho…

Nejčtenější články

Doporučujeme