Jak si dopřát dort či chipsy a nezabít linii. 7 kroků, které vám v tom pomohou!

25. 11. 2019
Jak si dopřát dort či chipsy a nezabít linii. 7 kroků, které vám v tom pomohou!
Držíte dietu nebo jste právě po ní? Chcete si udržet zdravý životní styl i nadále, ale nechcete až do smrti chodit kolem výlohy v cukrárně se zavřenýma očima? Jistě, zdravá strava je nezbytná pro zdravé tělo. Libové maso, spousta zeleniny a ovoce, celozrnné potraviny a zdravé tuky. Ale už nikdy si nedopřát dobroty, třeba větrník, zmrzlinu nebo buráky? Jak z toho ven?

Není špatné a dobré jídlo

Většina lidí rozděluje jídlo na dobré nebo špatné. Proto některé potraviny a jídla raději nekonzumují, aby náhodou nepřibrali. Deprivace je ale mocná a zakazování si oblíbených jídel může mít v dlouhodobém horizontu negativní důsledky. Nic není dobré nebo špatné. Jde o míru a rovnováhu. Jak tedy si dopřát dobroty, aniž byste narušili zdravý jídelníček nebo ohrozili zdraví.

Dejte si svolení k tomu, že můžete jíst i kaloričtější věci. Vezměte si tu sušenku nebo si dejte hrst lupínků. Tahle zásada "bezpodmínečného svolení" je součástí takzvaného intuitivního stravování a je to způsob, jak dosáhnout harmonii mezi zdravou životosprávou a potěšením z jídla. Osvobodí vás to a jídlo si užijete. Některým výživovým specialistům se tohle moc líbit nebude, ale proč považovat všechny dobroty za špatné? Taky nemůžete pracovat bez přestání sedm dnů v týdnu, protože jinak byste vyhořeli. Tak, jak na to?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

S nadřízeným si nerozumíte podle představ a opravdu vás to znervózňuje. Za svými nápady si stojíte, ale on o ně neprojevuje zájem. Tak moc se snažíte, až můžete svou krasojízdu za úspěchem…

Nejčtenější články

Doporučujeme