Jak si dopřát dort či chipsy a nezabít linii. 7 kroků, které vám v tom pomohou!

25. 11. 2019
Jak si dopřát dort či chipsy a nezabít linii. 7 kroků, které vám v tom pomohou!
Držíte dietu nebo jste právě po ní? Chcete si udržet zdravý životní styl i nadále, ale nechcete až do smrti chodit kolem výlohy v cukrárně se zavřenýma očima? Jistě, zdravá strava je nezbytná pro zdravé tělo. Libové maso, spousta zeleniny a ovoce, celozrnné potraviny a zdravé tuky. Ale už nikdy si nedopřát dobroty, třeba větrník, zmrzlinu nebo buráky? Jak z toho ven?

Není špatné a dobré jídlo

Většina lidí rozděluje jídlo na dobré nebo špatné. Proto některé potraviny a jídla raději nekonzumují, aby náhodou nepřibrali. Deprivace je ale mocná a zakazování si oblíbených jídel může mít v dlouhodobém horizontu negativní důsledky. Nic není dobré nebo špatné. Jde o míru a rovnováhu. Jak tedy si dopřát dobroty, aniž byste narušili zdravý jídelníček nebo ohrozili zdraví.

Dejte si svolení k tomu, že můžete jíst i kaloričtější věci. Vezměte si tu sušenku nebo si dejte hrst lupínků. Tahle zásada "bezpodmínečného svolení" je součástí takzvaného intuitivního stravování a je to způsob, jak dosáhnout harmonii mezi zdravou životosprávou a potěšením z jídla. Osvobodí vás to a jídlo si užijete. Některým výživovým specialistům se tohle moc líbit nebude, ale proč považovat všechny dobroty za špatné? Taky nemůžete pracovat bez přestání sedm dnů v týdnu, protože jinak byste vyhořeli. Tak, jak na to?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nejste zvyklí být mezi posledními, ale teď po pracovní stránce mezi špičku nepatříte. Je to jen dočasné, ale hodně vás to štve. Rozhodně si nepřipouštějte prohru, ale s nikým nic neřešte.…

Nejčtenější články

Doporučujeme