Jak si ho přičarovat?

3. 5. 2000
Ono je krásné psát si dlouhé vášnivé dopisy, ale když dojde na tahání vody ze studny, nasekání dřeva na večerní ohýnek či výšlap do pět kilometrů vzdálené civilizace v momentě, kdy dojdou sirky, prozradí víc než tisíc krásných slov.

Jak si ho přičarovat?

Byla Filipojakubská noc Léta Páně 2000 a my jsme právě doletěly (tedy já a dvě kamarádky) do útulné hospůdky U malého Vítka dobře schované v křivolakých uličkách magického Krumlova.
Za sebou jsme měly "jízdu" po vsích a vesničkách, kde se stavěly májky se zelenými šešulkami končícími až někde u oblak, opékali se vepříci a připravovaly se hranice na čarodějnice (naštěstí si nás na podpal nikde nenechali), a před sebou onu magickou noc.
Sotva jsme dosedly na hrubě tesané lavice pod balkónkem a objednaly si "něco od zeleného a něco od krbu", aby nás nerušilo škruňkání v břiše a "něco od hroznu" pro jiskřivější nápady, začalo naše čarování. Hadí oko nadivoko? Špetka puškvorce? Mletý čolek a tři chlupy z ocasu divokého černého kocoura? Kdepak, kam s tím na moderní čarodějnici. Té "stačí" dát hlavu dohromady se spřízněnými dušemi a už se může začít piklit.
A o čem jiném, než o mužských? Nejinak tomu bylo i u nás - každá máme své srdeční problémy. Jedna se po mnoha letech rozešla před časem se svým milým a teď opatrně poznává jistého mladého muže prostřednictvím Internetu (zcela správně, moderní čarodějnice jsou co do komunikačních prostředků "in") - a dokonce se v čarodějnickém dnu nechala krásně vyfotit, aby se mu mohla revanšovat na jeho podobenku.
Druhé srdíčko ňuká všemožnými směry - svého bývalého vidí denně v práci a občas jsem proto od ní měla telefon s rizikem zmáčeného ucha, ale poslední dobou je to už lepší - konečně zjistila, že se dá zakoukat i do jiných očí, než do těch zrádně zelených pana XY.
A moje maličkost? Klasický případ - místo abych si vážila lásky jednoho, radši se soužím pro druhého, který - aby se to nepletlo - zase vzdychá pro jinou…
Jak tohle klubíčko rozmotat - inu, nejlépe je sezvat na neutrální půdu, odříznout na pár dnů od okolního světa a pánové, ukažte, co ve vás dřímá. Ono je krásné psát si dlouhé vášnivé dopisy, ale když dojde na tahání vody ze studny, nasekání dřeva na večerní ohýnek či výšlap do pět kilometrů vzdálené civilizace v momentě, kdy dojdou sirky, prozradí víc než tisíc krásných slov.
Usneseno - dojednáno, teď už nezbývá, než ony mladé muže nenápadně sezvat - na pro ně prima víkend ve strašidelné chalupě na samotě, pro nás testovací víkend, kdy musíme mít oči, uši, potažmo další smysly 48 hodin v pozoru. Co kdyby?
A nebo znáte jiný recept, jak si toho svého vysněného přičarovat?

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte nějaké to kilo navíc, tak se dejte do cvičení. Není to pro vás ideální koníček, ale nutnost. Uvidíte, že se vám bude tato aktivita líbit, protože si nakonec zpevníte všechny…

Nejčtenější články

Doporučujeme