Jak si připravit arašídové máslo. Plus skvělé recepty, kde ho použít

14. 9. 2018
Jak si připravit arašídové máslo. Plus skvělé recepty, kde ho použít
Arašídové máslo je pro nás stále ještě exotická pomazánka. Moc nevíme, co s ním, použít ho nasladko, nebo spíš naslano? Naučíme vás připravit si ho doma a poradíme vám několik skvělých receptů.

Je pravda, že pokud se snažíte shodit nějaká ta kila, asi si budete muset burákové máslo odpustit. Kalorické ale neznamená vždy nezdravé, arašídové máslo má možná vysokou energetickou hodnotu, obsahuje ale velké množství proteinu, vlákniny a vitamínů. Více o vlivu arašídů i jiných ořechů na vaše zdraví zjistíte zde.

Samozřejmě také záleží na tom, jaké arašídové máslo si vyberete. Některá z těch, která jsou běžně k dostání v obchodech, jsou zbytečně doslazována, ačkoliv tato tradiční americká pochoutka nijak zvlášť sladká být nemá. Proto je nejlepší udělat si domácí a mít nad složením kontrolu.

K přípravě domácího burákového másla vám stačí mixér a čtvrt hodiny. Dosolit i dosladit můžete, ale všeho s mírou. Vyzkoušejte tento recept z arašídů pražených na pánvi, které se postarají o výraznější chuť pomazánky. Můžete přidat i olej, nejčastěji se používá vlastní arašídový, ale jde to i bez něj. Jestli se rozhodnete pro variantu "crunchy" (s většími křupavými kousky), nebo "smooth" (najemno), je už jenom na vás.

Další recept na arašídové máslo najdete ZDE.

Arašídové máslo si samozřejmě můžete namazat na toast, dochutit s ním kaši nebo připravit dezerty, které si neodpustíte ani na dietě. Zkuste neodolatelné arašídové sušenky nebo jejich zdravější variantu, nepečené ovesné placičky s datlemi a rozinkami. Arašídovo-karamelové muffiny sice možná nejzdravější nejsou, ale chutnají tak, že na to rádi zapomenete.

Díky své typické, ale ne příliš sladké chuti tvoří arašídové máslo s čokoládou dokonalý pár. Na čokoládovo-arašídovou omáčku na zmrzlinu snad nejde ani pomyslet, aniž by se nezačaly sbíhat sliny.

Burákové máslo se hodí nejen do dezertů. Kuřecí prsa s chilli-arašídovou omáčkou jsou pálivá exotika, která vás zahřeje. Zajímavou kombinací světových kuchyní i sladkých a slaných chutí je kuřecí satay s arašídovou omáčkou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jen málokteré znamení je tak upřímné a citlivé jako vy, a proto není divu, že se můžete napálit. Někdo by vám měl konečně říct, že všichni lidé nejsou pravdomluvní a dovedou dělat zlé…

Nejčtenější články

Doporučujeme