Jak si správně žehlit vlasy: Neděláte při úpravě vlasů tyto chyby?

Jak si správně žehlit vlasy: Neděláte při úpravě vlasů tyto chyby?

Žehličky na vlasy se staly nedílnou součástí každodenních úprav účesů mnoha žen a některé bez nich už neumějí fungovat. Z dlouhodobého pohledu ale není používání žehličky pro vlasy přínosné a může je pořádně poničit. Jak předejít neštěstí a jakým chybám se vyhnout?

Nepoužíváte ochranné prostředky

Co si budeme namlouvat, můžete mít možná tu nejkvalitnější žehličku, její časté používání ale i tak vlasy poškozuje. Proto je důležité používat dobrou vlasovou kosmetiku, která negativní účinky zmírní. Na trhu jsou dnes již přípravky, které jsou určené přímo na žehlené vlasy. Krom speciálního šampónu a kondicionéru používejte i olej, jenž vaše vlasy vyživí a rozzáří.

Pokračování 2 / 5

Nevysušíte vlasy

Základním pravidlem pro žehlení vlasů je, že na ně můžete použít žehličku až ve chvíli, kdy jsou dokonale suché. Někdy je to boj s časem, ale raději si ho najděte, jinak si vlasy poškodíte trvale. Ve chvíli, kdy hřívu žehlíte, když je ještě vlhká nebo dokonce mokrá, spějete k tomu, že se vlasy začnou krepatět a budou zničené.

Pokračování 3 / 5

Nerozdělujete prameny

Další chyba je opět o čase. Řada žen totiž svoje vlasy žehlí tak, že se soustředí na příliš velké prameny. To však vede k tomu, že efekt není dokonalý, a tak po pramenech musí přejíždět víckrát, což vede ke spáleným a poškozeným vlasům. Raději si proto vlasy rozdělte na menší pramínky, které pomalu a pečlivě projeďte. Pokud budete postupovat správně, bude vám u každého pramenu stačit jeden pohyb a výsledek bude dokonalý.

Pokračování 4 / 5

Přehříváte žehličku

Pokud si myslíte, že perfektního výsledku dosáhnete pouze tehdy, když rozpálíte žehličku na nejvyšší stupeň, jste na omylu. Není nutné rozžhavit přístroj doběla, stačí využít nižší stupně. Pro vlasy to nebude takový šok a odmění se vám tím, že budou dlouhodobě vypadat zdravě.

Pokračování 5 / 5

Nedodržujete hygienu

Samozřejmě vás nepodezříváme z toho, že byste si pravidelně nemyla vlasy. Ošetření ale potřebuje i vaše žehlička, na které ulpívají zbytky laku na vlasy, ochranných olejů i kondicionéru. Po použití a vychladnutí ji proto očistěte vlhkou houbičkou, aby se nečistoty nedostávaly do horkem choulostivých vlasů.

Doporučujeme

Články odjinud