Jak si udržet váhu i po 40 nebo dokonce zhubnout? Musíte začít víc jíst. Ale co?

13. 5. 2021
Foto: iStock
Jak si udržet váhu i po 40 nebo dokonce zhubnout? Musíte začít víc jíst. Ale co?  | Foto: iStock
Jestli jste právě překročila pomyslnou čtyřicítku, pak víte, že udržet si váhu v tomto věku není tak snadné. Metabolismus se zpomaluje a každým rokem bude pomalejší. Může za to úbytek estrogenů a snížení hladiny hormonů štítné žlázy. Přesto můžete pro udržení své hmotnosti něco udělat. Co všechno vám pomůže? Rady, jak hubnout po čtyřicítce, najdete také na videu v úvodu článku.

Do jídelníčku přidejte více bílkovin

Nejrůznější odborné studie prokázaly, že čím více bílkovin bude ve vaší stravě po čtyřicítce, tím snadněji se vám bude hubnout. Neznamená to tedy, že musíte v tomto věku začít jíst méně, ale naopak mnohdy totiž zejména věčné dietářky jedí vlastně strašně málo, ale špatně, proto nemohou zhubnout, i když hladoví. Znamená to, že budete muset především přehodnotit skladbu jídelníčku, v něčem přidat – v bílkovinách – a v něčem ubrat. V čem, čtěte dál. 

Rady, odborníka na výživu Petra Havlíčka, jak hubnout po čtyřicítce, najdete také na videu v úvodu článku. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Máte dojem, že si s vámi osud zahrává. Zkraje měsíce jste byli profesně bezradní a momentálně jste opět nad věcí. Nadřízený si vás považuje, dokonce si můžete pomoci k lepšímu pracovnímu…

Nejčtenější články

Doporučujeme