Jak si usteleme?

29. 3. 2000
Většina z nás prospí asi tak jednu třetinu života. Jak kvalitní je náš spánek a odpočinek do značné míry ovlivňuje námi vybrané lůžko. Správně vybraná postel nejenže ochrání vaše zdraví, ale pomůže vám zotavovat se z nemocí.

Jak si usteleme…?

Většina z nás prospí asi tak jednu třetinu života. Jak kvalitní je náš spánek a odpočinek do značné míry ovlivňuje námi vybrané lůžko. Správně vybraná postel nejenže ochrání vaše zdraví, ale pomůže vám zotavovat se z nemocí. Postel, která nedává tělu dostatečnou oporu může způsobit chronické bolesti zad nebo svalové napětí.
Při výběru postele neplatí zásada čím tvrdší, tím lepší ( jak se často nesprávně používá). Příliš měkké lůžko nepodpírá dostatečně tělo a spáč se boří do matrací, prohýbá si páteř, naopak tvrdá matrace může způsobit, že si svaly nedostatečně odpočinou, spánek je přerušovaný a neklidný hledáním správné polohy.

Na co by jste neměli při výběru lůžka zapomenout:

  • lůžko by mělo být minimálně o 15 cm delší než kupující osoba
  • při koupi postele nezapomeňte vyzkoušet, jak se na matraci leží, zda vám vyhovuje a poskytuje dobrou oporu a pohodlí
  • kupte si tu největší možnou postel, která se do vaší ložnici vejde, neboň při spánku je důležitý dostatečný prostor ( ve spánku se neustále hýbeme)
  • nešetřete, pořiďte si to nejkvalitnější, co si finančně můžete dovolit

Při koupi postele specifikujte přesně své požadavky týkající se matrace a roštu ( pokud matraci položíte na zem, zabráníte tak cirkulaci vzduchu skrze matraci, vlhkost v ní pak umožňuje množení se různých bakterií).
Dnešní obchody nabízejí celou škálu různých matrací ( matrace s péry v pouzdrech, matrace pérové, matrace pěnové, matrace z přírodních vláken, ortopedické matrace) a roštů ( plné rošty, lištové rošty, pérované rošty).

Autor: Anna A.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Dalo by se říci, že je pondělí šťastným dnem, protože kolem sebe rozhazujete jen tak pozitivní energii, která proudí ve vašem těle. Pracovně vynikáte ve všech směrech a kolegové se mohou…

Nejčtenější články

Doporučujeme