Jak si usteleme?

29. 3. 2000
Většina z nás prospí asi tak jednu třetinu života. Jak kvalitní je náš spánek a odpočinek do značné míry ovlivňuje námi vybrané lůžko. Správně vybraná postel nejenže ochrání vaše zdraví, ale pomůže vám zotavovat se z nemocí.

Jak si usteleme…?

Většina z nás prospí asi tak jednu třetinu života. Jak kvalitní je náš spánek a odpočinek do značné míry ovlivňuje námi vybrané lůžko. Správně vybraná postel nejenže ochrání vaše zdraví, ale pomůže vám zotavovat se z nemocí. Postel, která nedává tělu dostatečnou oporu může způsobit chronické bolesti zad nebo svalové napětí.
Při výběru postele neplatí zásada čím tvrdší, tím lepší ( jak se často nesprávně používá). Příliš měkké lůžko nepodpírá dostatečně tělo a spáč se boří do matrací, prohýbá si páteř, naopak tvrdá matrace může způsobit, že si svaly nedostatečně odpočinou, spánek je přerušovaný a neklidný hledáním správné polohy.

Na co by jste neměli při výběru lůžka zapomenout:

  • lůžko by mělo být minimálně o 15 cm delší než kupující osoba
  • při koupi postele nezapomeňte vyzkoušet, jak se na matraci leží, zda vám vyhovuje a poskytuje dobrou oporu a pohodlí
  • kupte si tu největší možnou postel, která se do vaší ložnici vejde, neboň při spánku je důležitý dostatečný prostor ( ve spánku se neustále hýbeme)
  • nešetřete, pořiďte si to nejkvalitnější, co si finančně můžete dovolit

Při koupi postele specifikujte přesně své požadavky týkající se matrace a roštu ( pokud matraci položíte na zem, zabráníte tak cirkulaci vzduchu skrze matraci, vlhkost v ní pak umožňuje množení se různých bakterií).
Dnešní obchody nabízejí celou škálu různých matrací ( matrace s péry v pouzdrech, matrace pérové, matrace pěnové, matrace z přírodních vláken, ortopedické matrace) a roštů ( plné rošty, lištové rošty, pérované rošty).

Autor: Anna A.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, jste věční optimisté, a to vás nabíjí. Na všem vidíte jen dobré věci a nebojíte se pokořit nejvyšší stupně dřiny. Nyní se nemusíte bát, že vám dojdou síly. Podzimní energie…

Nejčtenější články

Doporučujeme