Jak si vybrat správný hotel

23. 5. 2007
Jak si vybrat správný hotel
Celý rok se těšíte na dovolenou u moře, než však vycestujete z každodenní reality, musíte si svou cestu dobře naplánovat. Kam, jak a s kým se vydáte za zaslouženým odpočinkem. Velkou roli na výsledku hraje takový výběr dobrého hotelu. Poradíme vám, na co se zaměřit, abyste na chvíle prázdnin vzpomínali v tom nejlepším.

Než si sbalíte kufry a vydáte se směrem k mořským vlnám, které omývají písečné pláže, čeká vás velice důležitý úkol – vybrat si hotel, který bude plně vyhovovat vašim představám a potřebám. Každý z nás má zcela odlišné požadavky. A věřte, že není nic horšího než si zkazit první chvíle na dovolené dohadováním se o slušné ubytování.

Pečlivě si prostudujte všechny dostupné informace o destinaci, kterou byste rádi navštívili a pátrejte po hotelu, ve kterém se uvelebíte. Cestovní kanceláře naštěstí mají většinou dobře propracované prezentace na svých Internetových stránkách, kde si můžete prohlédnout fotografie a zároveň se dočíst o nabízených službách daného ubytovacího zařízení.

Nenechejte však jen na katalogu, z něj si vytipujte několik hotelů a po těch pátrejte na Internetu. Jistě naleznete dost recenzí od návštěvníků včetně nepřeberného množství fotografií, ze kterých si již dokážete udělat konkrétní představu, co vám bude na místě samém čekat.

Hlavním kritériem velké většiny dovolenkářů představuje cena, kterou jsou ochotni investovat do chvílích odpočinku. Pokud si přejete zcela konkrétní místo a termín, raději nečekejte na nabídku last moment. Snadno by se vám mohlo stát, že bude zájezd vyprodaný a vy budete muset své plány značně upravit. Je-li vám však jedno, kde se nakonec v cílové destinaci ubytujete, zkuste pátrat mezi výhodnými cenami na poslední chvíli. Můžete tak pořídit super výhodný zájezd za cenu i o několik tisíc levnější než představuje původní katalogová cena.

Mnoho hotelů nejsou jen samostatné budovy, jak jsme komu zvyklý v tuzemsku, ale rozsáhlé komplexy několika budov a vilek. Při koupi zájezdu se informujte, ve které části komplexu má cestovní kancelář rezervované pokoje. Na recepci totiž nemusíte vždy na poslední chvíli kápnout na vhodné místo. Řada hotelů také vyžaduje příplatky za pokoje v blízkosti pláže a za výhled na moře. Cestujete-li s malým dítětem, které potřebuje kočárek, nenechejte se zaskočit dlouhým schodištěm, které budete muset po celý pobyt několikrát denně zdolávat. Na všechny tyto detaily se informujte přímo v cestovní kanceláři a v případě speciálních přáních, která budou v moci pobočky, si je nechte napsat do voucheru (ubytování v přízemí, sousedící pokoje, klidná část komplexu, blízkost pláže apod.). Voucher předáte delegátovi a ten vše již zařídí. V hotelu vám pak vyhoví již při zápisu.

Pokud se vám stane, že dostanete klíče od pokoje, který není podle vašich představ, či dokonce neodpovídá avizované kvalitě, obraťte se okamžitě na hotel a jeho odpovědné pracovníky. Pomoci vám také má delegát cestovní kanceláře. Rozhodně si číslo jeho mobilu ihned uložte do svého telefonu, nikdy nevíte, kdy jej budete potřebovat. Delegát je povinen pomoci vám a poskytnout služby vedoucí k vaší naprosté spokojenosti. Nechejte se hýčkat, o tom přeci dovolená je.

Foto: autorka, Sunny Days (snímky pořízeny v egyptském hotelu Iberotel Palace Sharm El-Sheikh z nabídky cest. kanceláře Sunny Days)

Slušné recenze hotelů najdete na http://recenze-hotelu.invia.cz/ nebo lépe v zahraničí na: http://www.globalhotelreview.com/ http://www.hotelsuperportal.com

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Během víkendu se dozvíte překvapující rodinné tajemství a budete z toho v nevídaném šoku. Hvězdy vám radí nepodléhat panice a nevytahovat kostlivce ze skříně. Staré křivdy nechte pěkně…