Jak si vybrat terapeuta, aby byl dobrý a vyhovoval vám

11. 11. 2021
Svěřit se se svým trápením cizímu člověku nebývá jednoduché. Ke sdílení bolesti potřebujeme většinou osobu, které věříme a která nám naslouchá a zároveň nám dokáže poradit, jak s věcmi naložit, či nám pomůže najít řešení. Jak takového člověka vybrat?

Už to není tabu

Duševnímu zdraví se konečně začíná věnovat dostatek pozornosti i od běžných lidí, nejen od odborníků. Zatímco dříve šlo o stigmatizované téma a člověk, který docházel na terapii, se za tuto skutečnost často styděl, nyní se situace mění a i veřejně známé osoby se svými terapiemi netají. Do společenského povědomí se tak dostává i téma duševní bolesti, depresí a sebevražd. A nemusí jít jen o takto závažné problémy. Často si jen opakovaně vybíráme špatného partnera, nevíme, proč si nedokážeme najít čas na sebe a jen upřednostňujeme druhé lidi. Chceme to změnit a nevíme jak. Terapie je možnost, jak poznat sama sebe, své návyky, uvažování, vzorce chování. Můžeme porozumět nevědomým aspektům mysli, dostat se až ke kořenům potíží v minulosti, jejich příčinám. Tak můžeme přijmout vlastní minulost a začít řešit svůj současný život. Když se poznáme, otevře se nám prostor ke změně. 

Řešíte, jak si nastavit hranice ve vztahu? Mrkněte na video na názor psychoterapeuta: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Berani, měli byste se držet zkrátka a neutrácet. Při pohledu na bankovní účet zjistíte, že na tom nejste úplně ideálně. Pakliže chcete zabránit katastrofě, začněte šetřit. I když je…