Jak smazat vrásky z obličeje? Pomůže vám víno!

Jak smazat vrásky z obličeje? Pomůže vám víno!

Opravdu! Našel se zdravý, přírodní a navíc lahodný lék na celulitidu, mdlou pleť i vrásky. Takže si nalijte víno nebo si dejte misečku hroznů a přečtěte si, proč je dobré tohle ovoce milovat. Víno totiž gumuje vrásky a podle posledních vědeckých pokusů i prodlužuje život.

Pro dlouhý život

Látka, která z hroznového vína dělá elixír mládí, se jmenuje resveratrol, což je velmi účinný antioxidant. Nejvíc ho najdete právě v červeném vínu. Italští vědci pomocí resveratrolu oddálili stáří rybám – podařilo se jim omladit jejich mozek i svalstvo. Mimochodem, život jim prodloužili o neuvěřitelnou třetinu a až do finále byly ryby ve skvělé fyzické i psychické kondici. Ve víně se prostě skrývá tajemství dlouhého života a krásy. Vyprávět by o tom mohly Italky i Francouzky, které si bez vína neumějí představit ani jeden den, a možná že právě díky němu vypadají tak nádherně a s vráskami si hlavu nelámou.

Pokračování 2 / 5

Francouzský paradox

Slyšela jste o takzvaném francouzském paradoxu? Jde v něm o to, že přestože se Francouzi málo hýbou a s dietním jídlem si hlavu nelámou, nejenže jim to sluší a jsou štíhlí, ale mají daleko nižší výskyt srdečních a cévních onemocnění než v jiných zemích. Vědci přišli na to, že je to jednak konzumací zeleniny, ale hlavně pravidelným pitím vína. Navíc zmiňovaný resveratrol vychytává volné radikály, které způsobují stárnutí buněk. Proč by tedy stárnoucí Francouzky chodily na plastickou operaci, když vědí, že jim podobně poslouží mnohem příjemnější a zdravější forma omlazení – víno?

Pokračování 3 / 5

Posvítí si na celulitidu

Víno je jedním z nejzdravějších druhů ovoce, obsahuje kolem 80 % vody, kromě toho také řadu cenných látek a vitaminů, mezi nejvýznamnější patří draslík, železo, kyselina askorbová a vitaminy B, B3 a P. Určitě vám udělá radost zpráva, že hroznové víno je skvělý bojovník proti celulitidě.

Nemusíte si kupovat zázračné krémy, ale když večer u televize budete místo brambůrků zobat hroznové víno, máte šanci, že se nepříjemných dolíčků za pár týdnů když ne zbavíte, tak že je významně redukujete. Víno totiž působí močopudně a odvádí nadbytečnou vodu z těla, takže s ním zhubnete a ještě vyhladíte pokožku. Mimochodem, na hubnutí jsou lepší odrůdy se zrníčky, která nejenže zasytí, ale fungují příznivě i na vylučování a rychlost metabolismu.

Pokračování 4 / 5

Jak na šťavnatou pokožku

Aby toho nebylo málo, obsahují jádra hroznů i kyselinu linolovou, která je přirozenou součástí horní vrstvy kůže a brání ji před vysycháním. Pokud je vaším problémem hodně suchá pokožka, pak máte zřejmě této kyseliny nedostatek. S tím vám pomůže olej z vinných jader. Seženete ho v prodejnách s přírodními produkty. Stačí ho každý den vmasírovat do pokožky a počkat, až se vstřebá. Stejně tak je skvělý na vyhlazení jemných vrásek, které se tvoří právě kvůli vysychání pokožky. Pokud se vám nechce utrácet, prostě rozkrojte hrozny na polovinu a rozložte je na obličej.

Pokračování 5 / 5

Vyrobte si masku

Pro suchou pleť: Do mastného základu ze sádla nebo oleje přidejte rozmačkané hroznové víno bez slupek, pořádně promíchejte, naneste na obličej a nechte dvacet minut působit. Nakonec obličej opláchněte vlažnou vodou a použijte běžný krém. Provádějte dvakrát týdně.

Pro mastnou pleť: Pečlivě rozmačkejte deset bobulí bílého vína, propasírujte přes plátno a smíchejte s jednou lžící rozemletých ovesných vloček. Naneste na pleť a po deseti minutách opláchněte.

Doporučujeme

Články odjinud