7 tipů, jak proměnit kuchyň bez bourání

7 tipů, jak proměnit kuchyň bez bourání

Řada lidí dnes mění kuchyňskou linku ani ne tak proto, že by už dosloužila a byla nefunkční, ale proto, že už nevyhovuje jejich vkusu. Někdy ovšem stačí menší investice, aby se z šedé myšky vyloupla nová kráska. Není to případ právě vaší kuchyně?

1) Natřete nábytek

Mezi lidmi je stále zažité, že lamino či fólii nelze natírat. Ale to je omyl – podobně jako u přírodního dřeva stačí materiály pouze začistit, zbrousit a pečlivě odmastit. Budete sami překvapeni, že vaše kuchyně bude s novým nátěrem vypadat úplně jinak. Pokud však naopak toužíte po dřevodekoru, poohlédněte se po samolepicích fóliích. Povrch je opět nutné důkladně očistit. Při lepení zkuste trik s jarovou vodou, budete tak mít dostatek času fólii urovnat a vyhladit.

2) Využijte spotřebiče

Rychlovarná konvice, topinkovač či kuchyňský robot se mohou stát šperky linky. V nabídce je dnes spousta produktů s líbivým minimalistickým či naopak retro designem a v pestrých barvách. Vneste do své bílé kuchyně pastely, světlý dřevodekor podrthněte královskou červenou, tmavou linku decentně doplňte elegantní černou. Je to jen na vás!

3) Vyměňte baterii

Vyplatí se to nejen ve chvíli, kdy měníte desku nebo dřez. Na finální dojem má velký vliv, takže její výměna se může osvědčit i sama o sobě. Navíc moderní výrobky oproti těm starým disponují provedením i technologiemi, které pomáhají šetřit vodu. Dnes máte také mnohem širší výběr pokud jde o design. Baterie nemusí být jen chromovaná, na trhu jsou k mání baterie v barvě mosazi, antracitu, růžového zlata nebo niklu. Ať už preferujete industriální vzhled nebo retro tvary, určitě si vyberete.

4) Oživte obklad

Způsobů existuje celá řada. Původní keramický obklad můžete natřít barvou na dlaždičky, tabulovým nátěrem nebo je rozveselit půvabnými samolepkami. Trvanlivější variantou bude, když na ně nalepíte moderní deskové materiály, například kompozitní hliníkové panely. Díky absenci spár se skvěle udržují a můžete nimi dodat své lince modernější ráz.

5) Obměňte desku

Pracovní deska patří k nejnamáhanějším prvkům kuchyně, proto často jako první ztrácí svůj pěkný vzhled. I touto proměnou můžete docílit úplně jiného vzhledu kuchyně. Moderním minimalistickým sluší dekor betonu či mramoru, pro dotek Skandinávie či rustikální dojem nahraďte lamino spárovkou. V takovém případě ještě vyměňte nerezový nebo granitový dřez za keramický a kouzlo je hotové.

6) Změňte úchytky

Je to drobný detail, ale na celkový dojem z linky má obrovský vliv. V kombinaci s nátěrem můžete z rustikální linky udělat úplně moderní a naopak. V severském stylu jsou oblíbené úchytky kožené nebo černé kovové, venkovský ráz zase podtrhnou malované keramické knopky. Když linku natřete tmavě modrou či zelenou a přidáte zlaté úchytky, glamour kuchyně je na světě!

7) Zkuste koberec

Není to zrovna typické vybavení kuchyně, viďte? Ale zejména lince s jednoduchým designem můžete veselým běhounem dodat hravost a šarm. Vyrábějí se dokonce speciální kousky z umělých materiálů určené přímo do kuchyně. Dobře totiž odolávají špíně i vodě. Samozřejmě ale můžete zvolit i vlněný nebo jutový kousek, pokud lahodí vašemu vkusu a preferencím více.

Doporučujeme

Články odjinud