Jak snášíte změnu? Berany nic nezaskočí, Raci se brání zuby nehty!

Jak snášíte změnu? Berany nic nezaskočí, Raci se brání zuby nehty!

Bez ohledu na to, jak moc se snažíte nějaké změně vyhnout, vždy se prostě v životě něco změní. Je to jedna z mála věcí, na kterou se můžete stoprocentně spolehnout! Spíše tedy než se bát, co přijde, je lepší učit se, jak všechny změny zvládnout co nejlépe! Jak snáší změny jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Jen málokdy se stane, aby Berana zaskočila nějaká změna. Obvykle mají ke každé změně pozitivní postoj. Berani totiž milují změny a díky svému odvážnému duchu je taky výtečně zvládají. Dostanou novou nabídku k práci nebo se jim naskytne, aby se přestěhovali? Nevadí, Beran vidí dopředu a v dlouhodobém horizontu to vnímá jako prospěšné a bude vlastně nadšený.

Pokračování 2 / 12

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Býci na svých cestách mohou tak trochu uvíznout. Netrvá jim sice dlouho, aby se přizpůsobili změně, ale když pak přijde náhle další, můžou s tím mít trochu problém. Mají tendenci mít věci takové, jaké jsou, a ne pokaždé vidí pozitivum ve změnách. Musí se hodně zamyslet, aby je přijali. Nakonec se ale dostanou do bodu, kdy změnu nejen přijmou, ale taky v ní uvidí možné výhody.

Pokračování 3 / 12

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci jsou nejvšestrannější znamení zvěrokruhu, takže milují změny. Nejenže se jim daří dobře, ale dokonce sami sebe ke změnám provokují a povzbuzují. Změna je totiž něco, co brání Blížencům, aby se nudili, takže změny vítají s úsměvem. Někdy je ale pomalejší přístup lepší, jenže Blížencům tohle nemá smysl říkat, protože oni chtějí všechno hned teď.

Pokračování 4 / 12

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Raci jsou rodinné typy a velmi citliví. Proto nejsou moc velkými fanoušky změn, zvláště když si už na něco zvykli. Milují rutinu a rádi vědí, co mohou očekávat od lidí kolem sebe. Pokud se nějaká změna rýsuje, musí vědět, že bude lepší než to, co bylo. Taky jim hodně pomůže mluvit o svých pocitech.

Pokračování 5 / 12

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Lvům změny nevadí, pokud je sami ovládají. Když jsou do změny vtaženi a oni sami nechtějí, můžou dlouho vzdorovat. Nicméně jako silné osobnosti změnám čelí se vztyčenou hlavou, ničemu se nevyhýbají. Změna pro ně může být náročná, ale nikdy neutíkají.

Pokračování 6 / 12

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Panny nesnášejí neočekávané změny a mohou je velmi stresovat. I když logicky vědí, že změna je nevyhnutelná a že v dlouhodobém měřítku může být přínosem, je pro ně obtížné ji přijmout. Pokud se Panny mohou připravit na změnu, zvládají ji lépe, pokud ale dojde k nějaké změně náhle, ze dne na den, budou to Panny muset nejprve v sobě zpracovat.

Pokračování 7 / 12

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Váhy milují harmonii, takže změny nejsou nic pro ně. Ovšem na druhou stranu, pokud je to změna dobrá pro životní prostředí nebo se týká lepších podmínek lidí, Váhy budou jako na koni. Pokud se ale změny týkají jejich osoby, nejsou moc nadšené. Jestli například zavřou jejich oblíbený obchůdek s pečivem nebo skončí jejich oblíbená televizní show, mohou upadnout do smutku.

Pokračování 8 / 12

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Štíři jsou dalším znamením, které zvládá změny, jen pokud je má pod kontrolou. Pokud tomu tak není, může jim změna způsobit úzkost nebo vybočení z rovnováhy. Co potřebuje Štír udělat? Zaměřit se na změnu a pokusit se ji vidět bez emocionálních důsledků. Štíři bývají moudří, takže moc dobře vědí, že ke změně nakonec stejně dojde, i když s ní nebudou souhlasit.

Pokračování 9 / 12

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Kdyby měli Střelci pod kontrolou celý Vesmír, pak by se věci neustále měnily – milují totiž změny. Změna je pro Střelce velmi pozitivní impulz, který je udržuje vzrušené a pod napětím. Dokážou přijímat spoustu změn naráz, protože spoléhají na to, že jsou v jejich zájmu. Když se naopak něco táhne, Střelec rád postrčí situaci dopředu, aby ke změně došlo.

Pokračování 10 / 12

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Kozorozi jsou rozděleni podle toho, jak zvládají změny – někteří jsou iniciátory změn a pracují na tom, aby se děly dokonce velikánské změny, a pak ti, kteří jsou tvrdohlaví a drží se jako klíště tradičních způsobů. Ti prostě nedovolí, aby jim změna nabourala rutinu.

Pokračování 11 / 12

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Vodnáři jsou velcí inovátoři, takže vědí, že musí dojít ke změně, aby se věci zlepšily nebo aby došlo k zázraku. Dostanou padáka? Nevadí, naskytne se něco lepšího. Opustil mě? Nevadí, přijde někdo jiný a lepší. Vodnáři jsou schopní použít logiku, aby se vyrovnali se změnou. Změny tedy přijímají jako způsob fungování světa.

Pokračování 12 / 12

Ryby (21. 2. - 20. 3.)

Ryby se změnám moc nebrání, někdy jsou změnami doslova nadšené, a dokonce je přivolávají. Někdy se tedy stane, že změna přijde moc brzo nebo v nevhodný okamžik a není v jejich nejlepším zájmu. Rybám by prospělo nejprve o věcech přemýšlet a udělat si malý průzkum dřív, než změnu uskuteční.

Doporučujeme

Články odjinud