Thora Birch se proslavila už jako dítě v halloweenském filmu Hokus pokus Foto: Profimedia

Thora Birch se proslavila už jako dítě v halloweenském filmu Hokus pokus Foto: Profimedia

Pořád je si hodně podobná Foto: Profimedia
Z malé dívky, která si zahrála například i v Hunger Games je dnes už dospělá žena Foto: Profimedia
Emma Roberts začala hrát už jako náctiletá dívka Foto: Profimedia
Zůstala u herectví a dnes je z ní úspěšná herečka Foto: Profimedia
14
Fotogalerie

Jak to dělají? Will Poulter, Mae Whitman a další dětské hvězdy, které nestárnou

Zajímá vás, jak se hrdinové vašich oblíbených seriálů a filmů časem změnili? Možná vás příjemně překvapí, že přibývajícího věku se rozhodně bát nemusejí. Některé dětské hvězdy totiž vypadají pořád stejně, jiným dokonce dospělost vysloveně svědčí. Jak se dětské hvězdy změnily?

Mae Whitman z filmu Den nezávislosti

Herečka Mae Whitman se proslavila už jako malé dítě. Jako mladá si v roce 1996 zahrála ve filmu Den nezávislosti. Vedlejší roli měla také ve filmu One fine day. Nejvíce lidí ji však pravděpodobně zná pro její účinkování v zábavném sitcomu z roku 2003 s názvem Arrested Development.

I když je této dětské hvězdě nyní něco přes třicet, vypadá snad ještě lépe než kdy předtím. Mae zůstala u své herecké kariéry a věnuje se také umění. Objevila se například v show Good Girls, vyzkoušela si též dabing, nahrála několik audioknih a nedávno odhalila také svůj hudební talent a začala se věnovat muzice.

Pokračování 2 / 7

Thora Birch jako nejlepší dětská herečka

Thora Birch získala v roce 1988 cenu Young Artist Award pro nejlepší mladou herečku do devíti let. Známá je především z legendárního halloweenského snímku Hokus pokus. To ale není zdaleka jediný její úspěšný filmový počin. Za svou roli ve filmu Americká krása byla totiž nominována na cenu Bafta, takže její kariéra dál strmě stoupala.

Nyní je Birch elegantní čtyřicátnicí a je nutné podotknout, že na svůj věk tato herecká ikona rozhodně nevypadá. Navíc ani v dospělosti rozhodně nepřestala sklízet úspěchy za své filmové výkony. Za zmínku stojí například cena Emmy za její roli ve snímku režiséra Petera Levina Z bezdomovce na Harvard: Příběh Lizy Murray.

Pokračování 3 / 7

Nestárnoucí DJ Conner

Michael Aaron Fishman se nejvíce proslavil svou rolí DJ Connera v seriálu s názvem ABC Roseanne. Právě zde se objevil po boku mnoha hereckých legend, jako například George Clooneyho. I v dospělosti má stále svou fanouškovskou základnu, navíc mu zůstala jeho výrazná a hustá černá kštice.

V roce 2018 se znovu objevil ve spin-off oblíbené show s názvem The Conners. Účinkoval ale i v další show a ukázal se také v několika dalších rolích, například v Seinfeld a Walker, Texas Ranger. Nyní je ve svých osmatřiceti letech pyšným otcem dvou dětí.

Pokračování 4 / 7

Dívka z reklamy na Pepsi

Herečka Hallie Kate Eisenberg se proslavila díky své dětské roli v reklamě na Pepsi. I když účinkovala v mnoha dalších rolích, tato byla pro její okolí zřejmě jedna z nejvýraznějších. Lidé jí proto začali přezdívat „Pepsi dívka“. Když ale star mnoha reklamních kampaní trochu povyrostla, rozhodla se dát si chvíli od hraní přestávku, aby mohla bez problémů vystudovat vysokou školu.

Zatím se však Hallie ještě k herectví se nevrátila, i když pár let od jejího studia už uplynulo. Její prozatím poslední role byla v roce 2010. I když její herecký návrat je možná trochu nejistý, jedno jisté je. Dětské hvězdě zůstaly její příznačné roztomilé dolíčky ve tvářích i milý úsměv.

Pokračování 5 / 7

Will Poulter jako dítě, které je všem povědomé

Herec Will Poulter divákům doslova vyrostl před očima. Pro větší množství jeho rolí si ho ale dříve někteří lidé měli problém spojit s konkrétními postavami. Pro mnoho z nich tak byl většinou dítětem, které odněkud znají, aniž si dokážou vybavit odkud. To se ale postupně změnilo, protože Will vyrostl v dospělého a úspěšného herce. Stále si však zachoval své dětské charisma a nezměnila se ani jeho snadno zapamatovatelná tvář.

Dnes je herec dospělým třicátníkem a na svém kontě má už skutečně dlouhý seznam rolí. Mezi Willovy nejznámější dětské role patří například filmová série slavných Letopisů Narnie. Jako malý si ale herec zahrál také například v kultovní filmové komedii Millerovi na tripu po boku Jasona Sudeikise a Jennifer Aniston. Nevyhýbaly se mu ani role v hororových, dramatických i zahraničních snímcích a televizních seriálech.

Pokračování 6 / 7

Isabelle Fuhrman začínala jako dítě z hororu

Když zažila Isabelle Fuhrman svůj první herecký debut v hororovém snímku Orphan, kde hrála roli Esther, bylo jí teprve dvanáct let. Pro herečku jsou charakteristické její uhlově černé vlasy a bledá pleť. Pro role v dramatických a tajemných snímcích byla tedy předurčená. Před pár lety si zahrála také roli Hřebíčku v Hunger Games nebo hlavní roli v roce 2018 ve filmu HellBent.

Isabelle se všemi zmíněnými výraznými rysy může chlubit i jako dospělá. Vůbec se nezměnila. I když kvůli svému tajemnému vzhledu nikdy nebyla typicky „dětským“ dítětem jako někteří její kolegové, rozhodně za nimi s úspěchy nezůstala pozadu, ba právě naopak. Navíc i jako dospělá vypadá pořád stejně půvabně a charismaticky.

Pokračování 7 / 7

Emma Roberts má herectví v rodině

Půvabnou Emmu Roberts mohli fanoušci vídat v televizních snímcích už jako dítě. Jablko v případě Emmy a její tety Julie Roberts nepadlo daleko od stromu. U Emmy je patrný její herecký talent. Za počátky její kariéry je však i něco více, především inspirace tetou, uznávanou herečkou Julií Roberts, která je pro svou neteř hereckým vzorem. V Emmě probudila lásku k herectví, když ji vzala s sebou na natáčení. 

Emma se poprvé objevila v americkém kriminálním filmu Kokain v roce 2001, kde si zahrála po boku Johnnyho Deppa, Penelopé Cruz nebo Rachel Griffiths. Postupem času získávala větší role, například ztvárnila mořskou pannu ve filmu Aquamarine. Našla se i jako zpěvačka a vydala vlastní album. Mnoho lidí si Emmu pamatuje také z filmu Millerovi na tripu nebo ze snímku Palo Alto. Nyní je Emmě Roberts přes třicet a její kariéra nadále stále strmě stoupá. Objevuje se v mnoha filmech i seriálech. Jednou z novějších filmových komedií, ve kterých se objevila v hlavní roli, je například snímek Sváteční rande z roku 2021.

Doporučujeme

Články odjinud