Jak uchovávat kosmetiku na dovolené? Sázejte na ledničku a stín

Jak uchovávat kosmetiku na dovolené? Sázejte na ledničku a stín

Chystáte se na dovolenou k moři i přes komplikovanou situaci a půl kufru vám zabírají kosmetické přípravky? Aby vám u moře správně posloužily, je dobré vědět, jak je v teplých krajích skladovat. A také které s sebou nebrat. A pozor, kosmetika se může kazit i ve vysokých teplotách u nás!

Pleťové krémy

Jestli svou pleť hýčkáte a dopřáváte jí péči v podobě drahých pleťových krémů, buďte opatrná a pečlivě si prostudujte etikety, kde se většinou uvádí, při jakých teplotách mají být krémy uchovávány. Běžně to bývá zhruba 5–25 stupňů Celsia. Tyto krémy proto raději převážejte v izolační kosmetické taštičce a ihned po příjezdu do hotelu je schovejte do ledničky.

Co říká lékařka o mýtech a chybách při opalování? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Opalovací přípravky

Jak jistě víte, opalovací krémy je vhodné používat pouze jednu sezónu a na tu příští si pořídit nové, protože ztrácejí účinky. I tak je ale dobré uchovávat opalovací přípravky v chladnějších místech. Jak to řešit přímo na pláži? Chraňte je před přímými slunečními paprsky a schovejte je do stínu. Nejlépe však uděláte, uložíte-li je do kosmetické taštičky s izolačními vlastnostmi. A ještě lépe, nosíte-li na pláž chladicí tašku na nápoje, vložte krémy tam.

Pokračování 3 / 5

Dekorativní kosmetika

S dekorativní kosmetikou je to jednoduché. Na pudrové stíny a klasické pudry a tvářenky teplo dopad mít nebude, o ty si tudíž nemusíte dělat starosti. Rtěnku a make-up na pláži jistě potřebovat nebudete, proto je do večera raději zanechte v klimatizovaném pokoji, nebo ještě lépe v ledničce. Jakmile se vám totiž rtěnka jednou rozteče, bude se špatně nanášet a také se zkrátí její životnost.

Pokračování 4 / 5

Parfémy a deodoranty

Pokud jste zvyklá na deodoranty ve spreji, bude lepší je na chvilku vyměnit za ty tuhé. Spreje v natlakovaných lahvích totiž v teple mohou udělat pěknou neplechu, takže nesmějí být vystavené vysokým teplotám a nedoporučuje se brát je na cesty. Pořiďte si proto klasický tuhý deodorant nebo kuličku, určitě to těch pár dní vydržíte. Parfémy obsahující alkohol zase mohou v horku rychleji těkat. Vyměňte proto těžké vůně za lehké toaletní vody, které se na léto hodí víc.

Pokračování 5 / 5

Co s sebou nebrat

Některou kosmetiku je lepší nechat doma a do teplých krajin ji s sebou nebrat. Jde například o přírodní oleje, které mohou ve vyšších teplotách žluknout a ztrácet tak svoje účinky. Vhodné nejsou ani pěny na holení, jelikož jejich balení je pod tlakem. Doma nechte také spreje na nohy a do bot.

Doporučujeme

Články odjinud