Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 20. 6. 2021 | 10:00

Některé ženy si myslí,že nový muž bude něco extra a výjimečný,tak jdou přes mrtvoly a kašlou na dobré rady i blaho svých dětí. Já osobně bych dceři řekla svůj názor,zvláště když by byl otec dětí slušný a dobrý manžel,otec a člověk.Zřejmě by mě neposlechla,tak bych s ní zkrátka přestala více mluvit.Nenechala bych se vydírat a ještě víc ne,když bych viděla,jak nový manžel stojí za p.d,asi bych více mluvila s odvrženým otcem vnoučat.

SandraN 17. 6. 2021 | 21:30

I stane se. Člověk po pár letech od založení rodiny zjistí, že se při výběru partnera přehmátl. Buď se zamiluje jinde, nebo manželství nesplňuje to, co čekal. Není v silách nikoho, aby dotyčného udržel ve stávajícím svazku, ze kterého chce pryč. Ani rodiče, ani zákony, ani děti. Samozřejmě jsou prarodiče zvyklí na původního zetě, původní snachu. Pokud bezproblémově, standardně vycházejí. Ovšem jakýkoli spor či zásah by si měli rozmyslet. Zaprvé by jim mohl být omezen kontakt s vnuky, to aby je nemohli ovlivňovat. Zadruhé je to trochu nefér vůči novému partnerovi dcery. Ani ho neznají, třeba je to hodný člověk, a mezi námi, on se vztahem s dcerou vlastně tak trochu dobrovolně dal na dvě cizí děti. Což ne každý udělá. Pokud bude fungovat a starat se, jen klobouk dolů. Prarodiče by měli v zájmu dětí držet pusu. Kdyby se nový partner vůči dětem neosvědčil, budou mít ty děti u nich útočiště. Tátu neztratí, ten je jejich táta do konce života. Zamilovaná ženská umí udělat paseku a kolikrát její děti s novým partnerem trpí, když je začne takzvaně vychovávat, a máma k tomu mlčí, aby ho neztratila. Taky bych neskákala radostí. Se zetěm vycházím moc dobře. Ale určitě bych nemohla jít proti dceři. V zájmu všech a hlavně děti by neměly být žádné kontakty přerušeny. Aby na nových vztazích nikdo neztratil. A když na nich někteří získají, budou to plusové body. Lidí se mají umět domluvit. Samozřejmě že lépe se rodina domluví na cílovém místě víkendového výletu, než na kontaktech v nově uspořádané rodině.

Elynor 17. 6. 2021 | 15:20

Dodatek - připadá mi, že mnohé ženy jaksi "hřeší" na to, že jim děti zůstanou i poté, co maminka odejde s milencem. Kdyby soud automaticky v takovém případě dal děti do výchovy otci, možná by si to hodně žen rozmyslelo, s vidinou toho, že sice půjdou k vytouženému milenci, ale svoje děti uvidí dvakrát do měsíce na jedno odpoledne, tak, jako to mají mnozí otcové teď, a ještě budou muset platit alimenty. To by se třeba tak lehko nezamilovávaly jinde.

Elynor 17. 6. 2021 | 15:15

Těžká věc, toto. Dceru nemám, ale asi je to jedno, každopádně potomek, který by opustil rodinu a děti připravil o zázemí, by mě šeredně zklamal. Nemohla bych mu to rozmlouvat, je to jeho život, ale taky bych potomka v tomto nemohla v žádném případě podpořit, a styděla bych se, že jsem ho asi špatně vychovala. A hodně by mě to mrzelo kvůli těm vnoučatům. Protože děti si tohle nezaslouží. Nepřemlouvala bych, ale sdělila bych dotyčnému potomkovi, že tedy tímto v mých očích značně klesl, že jsem o něm měla lepší mínění a že ode mě nemůže nic očekávat. Že naopak poskytnu jakoukoli možnou podporu těm vnoučatům, když už na ně jejich vlastní rodič kašle. Pokud by ve hře žádná vnoučata nebyla, tak by mě to nezajímalo, bezdětný potomek ať si blbne, jak chce. Jeho problém. Vnoučata jsou bohužel trumf v rukou toho nezdárného potomka.

Dasa63 17. 6. 2021 | 13:36

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento měsíc se chcete vzdělávat, ale prozatím jste neměli šanci najít vhodný seminář. Ke konci týden by…