Jak usínáte? Pozice při spaní o vás řekne víc, než si myslíte

16. 12. 2021
I když máme život většinou nabitý událostmi a povinnostmi, stejně jeho třetinu strávíme v klidné horizontální poloze. Bez spánku se nikdo z nás neobejde. Každý z nás ale máme jinou oblíbenou pozici, do níž se každý večer ukládáme. Podle studií odborníků na spánek má právě ona mnoho společného s naší každodenní rutinou a dalšími návyky. Co o nás prozradí?

Spaní na zádech

Ležíte na zádech v posteli s rukama volně položenýma vedle těla? Tato pozice je obecně považovaná za zdravou. Tedy za předpokladu, že máte dobrou matraci, takže můžete dobře uvolnit záda a šíji. Proto je také dobré nepoužívat moc polštářů pod hlavu. A její nevýhoda? Tendence chrápat.

Co o vás prozradí:

Je to velmi otevřená a zároveň velmi zranitelná pozice. Proto lidé, kteří takto usínají, jsou silné osobnosti. Spaní na zádech často preferují workoholici, podnikatelé a manažeři, lidé, kteří si věří.

Nebezpečné chrápání? Co odhalí spánková laboratoř o kvalitě spánku, najdete na videu:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Včera těsně před půlnocí proběhlo novoluní ve vašem znamení. Nicméně na vás bude mít obrovský vliv i další dva dny. V každém případě si dejte pozor na přecitlivělost a ukořistěte pro sebe…