Jak vybrat panenku pro vaši princeznu?

18. 6. 2020 Reklama
Jak vybrat panenku pro vaši princeznu?
Máte doma malou slečnu, která si ráda hraje s panenkami? Těm textilním už odrostla, do kočárku a vaničky patří jiná panenka. Jak ji vybrat?

Která holčička by si ráda nehrála s panenkou, kterou může koupat, krmit a vozit v kočárku? Panenky prostě k holčičímu dětství patří stejně jako ke klučičímu autíčka. Výjimky se ale najdou, panenku mnohdy chtějí i chlapečci. Čím se při výběru panenky řídit a na co nezapomenout?

Panenka může mít mnoho podob

Většina z nás si pod tím pojmem představí plastové miminko s měkkou hlavičkou, tvrdým tělíčkem a pohyblivými končetinami. Takovou panenku jsme měli my jako malí. Dneska je nabídka na trhu mnohem širší. Panenka může mít podobu miminka, dítěte s vlásky, princezny i pohádkových bytostí.

Víte, že s panenkami si hráli už naši prapředci? Za nejstarší se považuje panenka z období Mezopotámie.

Klepněte pro větší obrázek

Důležitý je věk dítěte

  • Pro nejmenší holčičky, které si panenku berou do postýlky, se hodí panenka s měkkým tělíčkem i hlavičkou. Ideální jsou textilní panenky, které se nedají rozložit na menší části.

  • Děti nad 3 roky už rády napodobují dospělé. Mezi nejoblíbenější hračky patří dětské kuchyňky, stolek s nářadím a taky panenka, kterou mohou převlékat, koupat a „krmit“. I proto je ideální panenka z omyvatelného plastu.

  • Panenka pro starší děti? Ano! Chce se vaše dcerka, vnučka, neteř stát baletkou, prodavačkou, kadeřnicí? Bude se jí líbit panenka, která bude toto povolání představovat, nebo si s ní na danou profesi mohou hrát.

Náš tip: Při výběru panenky se kromě věku zaměřte i na velikost panenky a její hmotnost. Neměla by být příliš těžká ani velká. Důležitá je také zdravotní nezávadnost materiálu, ze kterého je vyrobená.

Víte, že holčičky kolem 4 let si už rády hrají na maminky a panenka je jejich miminkem? Kromě toho, že se o ni starají, mohou si s ní i povídat a svěřit ji to, co je trápí. Panenka pak není jen miminkem, ale i kamarádem.

Co od panenky očekáváte?

Bude si dítě s panenkou jen hrát, nebo by dalo přednost interaktivní panence, která se směje, pláče, umí pár slov?

Náš tip: Vybírejte i podle obličeje. Funkce jsou fajn, když ale výraz ve tváři bude dítě odpuzovat, hračka bude ležet zahozená ve skříni. I panenka musí mít vlídný usměvavý obličej a zářivý pohled.

Víte, že většina panenek je ženského pohlaví, výrobci ale nezapomínají ani na kluky? Na trhu najdete i panenky-kluky.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomínejte na příslušenství

Tím, že vyberete krásnou panenku, to nekončí. K péči o panenku je zapotřebí postýlka, kočárek, plenky, oblečení a hračky. Některé panenky umí čůrat a kakat, potřebují tedy i nočník.

Panenka je kamarád i osoba, o kterou je třeba se postarat. Berte to s nadhledem a podporujte v tom dítě. Taková hra totiž rozvíjí kreativní myšlení, sociální cítění i schopnost postarat se o druhé. Znáte to přísloví „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.“? I v tomto případě platí. Z dětí, které se o panenku starají, krmí ji, koupou a zpívají jí ukolébavku na dobrou noc, budou skvělí rodiče.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Očekávejte pochvalu od šéfa. Jakmile se i nadále osvědčíte, dočkáte se i finanční odměny. Milí Lvi, hlavně v ničem nepolevujte a nevychloubejte se, jinak byste si pošlapali štěstí. To…

Nejčtenější články

Doporučujeme