Zdroj: Archiv

Zdroj: Archiv

 Zdroj: Instagram
Krásně zabalené krabice jako dekorace Zdroj: Archiv
 Zdroj: Instagram
 Zdroj: Instagram
25
Fotogalerie

Jak vykouzlit pohodu Vánoc? Nejlepší výzdoba do 300 korun

Advent v nás vzbuzuje kreativitu jako snad žádné jiné roční období a stále kratší dny a blížící se svátky nás přímo zvou k tomu, abychom vyzdobili domov, a navodili tak vánoční atmosféru. Nechte se inspirovat výzdobou, která vás nebude stát víc než pár desítek korun. Prostě – malé náklady, velký efekt!

Jmenovky s vánočními koulemi

Klepněte pro větší obrázek

Jako vánoční výzdoba můžou sloužit i vánoční ozdoby, které dáte na stůl na mísu a opatříte jmenovkami, které napíšete na tuhý papír a červenou stužkou přivážete na ozdoby. Na stole to bude vypadat velice dobře a na konci štědrovečerní večeře můžete ozdoby věnovat jako dárky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokračování 2 / 4

Dárečky v malých krabičkách

Klepněte pro větší obrázek

Do malých krabiček dejte po jedné pralince nebo nějaké jiné sladkosti, zabalte je do vánočního papíru a ozdobte pěknou mašlí. Každý balíček dejte do skleněné mističky vyložené zlatou lametou a hvězdičkovými konfetami. Budete tak mít nejen originální dekoraci stolu, ale také pro každého strávníka malý milý sladký dezert.

Pokračování 3 / 4

Mini oblečky pro Mikuláše

Klepněte pro větší obrázek

Skoro všude se dá najít místo pro zavěšení vlastnoručně vyrobené adventní dekorace. A když už jsou všechna taková místa obsazená, jistě se najdou další na stěnách, kde jsou nepoužívané háčky… Jen se pořádně rozhlédněte.

Ušít nebo uháčkovat. S těmihle minioblečky budete rychle hotoví. Malé svetříky, holinky, čepičky a různé další svršky se dají krásně uspořádat spolu s borovými šiškami a voskovými svíčkami.

Vhodný materiál vám poskytnou vyřazené svetry a ponožky. Ozdobit je můžete perličkami, knoflíky, stužkami a prýmky. Malá ramínka můžete zhotovit z drátu a rokajových korálků.

Pokračování 4 / 4

Malá dekorace jako dárek

Klepněte pro větší obrázek

Říká se, že malé dárky upevňují velká přátelství. Právě v době adventu a Vánoc je ta správná chvíle k obdarování všech našich milých alespoň malou pozorností. Co takhle darovat vlastnoručně a s láskou naplněný sáček jako kompletní umělecké dílo?

Po celou dobu adventu vám tyhle krabičky můžou sloužit jako originální vánoční dekorace. Další levné nápady na nádherné adventní dekorace najdete v knize Nádherný advent, kterou vydalo vydavatelství Ikar.

Vánoční dekorace, to není jen tradiční věnec či stromek - podívejte se na další tipy, které vnesou do vašeho domu neopakovatelnou vůni Vánoc.

Jak vybrat vánoční světelné dekorace na zahradu, se dozvíte zde.

Až budete mít vyzdobeno, dejte si chvíli pauzu... třeba u těch nejlepších vánočních komedií...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Doporučujeme

Články odjinud