Jak zabavit děti na cestách

18. 6. 2015
Jak zabavit děti na cestách | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Jak zabavit děti na cestách je otázka hodná filozofa. Z tohoto důvodu je na dovolenou dobré vyjíždět na noc. S ránem však přichází nejobtížnější úkol celé expedice. Udržet v autě klid.

Každý rodič dobře zná situaci, kdy se to na zadním sedadle vrtí, piští a vůbec to všemožnými prostředky vyjadřuje nelibost. Každý nápad, který přinese alespoň pět minut klidu, má cenu zlata. V tuto chvíli přichází na řadu spásná myšlenka cestovních hraček, které byly vyvinuty právě pro podobné chvíle a zcela jistě na záchranu rodičů.

Velmi oblíbené jsou cestovní Dostihy a sázky, hrací karty, křížovky nebo Krtečkovy hodiny. Nejenže jsou neocenitelným společníkem na cestách, ale zároveň cvičí postřeh a paměť. Rozvíjejí slovní zásobu, logické myšlení a ještě se u nich zasmějete. Prázdninovou náladu ještě více umocní Geo karty, které může hrát jednotlivec i více hráčů. Jednoduchým a přitom zábavným způsobem se děti mohou dozvědět zajímavé informace o zemi, do které cestujete. Hra v kostky zase trénuje schopnost nenechat se rozčílit. Trpělivost si tak po cestě cvičí nejen dospělí, ale i jejich děti.

Chcete se nechat inspirovat? Soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

 

Komentáře

Horoskopy

Pokud máte v plánu důležité jednání, které by mělo být završeno smlouvou, vsaďte právě na dnešní den. Spřízněný Merkur se může parádně vyznamenat. Pozor na období od 16. hodiny, kdy tento…

Nejčtenější články

Články odjinud