Jak zachránit vztah po nevěře: Lze podvod odpustit jednou provždy?

30. 7. 2022
Foto: iStock
Jak zachránit vztah po nevěře: Lze podvod odpustit jednou provždy?  | Foto: iStock
Nevěra dokáže vztahem pořádně otřást a dost často je i příčinou jeho konce. Vždy to tak ale být nemusí. Je však vůbec možné žít po překonané nevěře ve spokojeném vztahu? Lze nevěru zcela odpustit?

Proč vlastně býváme nevěrní?

Češi jsou bohužel národem nevěrníků a nevěrnic, nevěra je u nás dle statistik častá a společensky tolerovaná, zvláště u mužů. Nevěra s sebou přináší mnoho negativního – zradu, lži, výčitky i nesmírnou bolest duše pro podvedeného a mnohdy i pro blízkou rodinu. Z určitého pohledu bývá vždy vyústěním či vyvrcholením čehosi, co nějakou dobu v nevěrníkovi zrálo a rostlo. Pokud zúčastnění dokážou najít skutečný kořen nevěry a pochopit jej, lze to považovat za opravdový dar – pro podváděného i toho, kdo podvádí. Pro nevěrníka může ono pochopení dokonce znamenat jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě a příležitost opravit něco ve svém nitru, co je hluboce pokřiveno.

Je nevěra zabijákem vztahu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Vodnáři, s partnerskými vztahy si nevíte rady. Máte dojem, že vám nikdo nerozumí a také v rodinném kruhu nevládne ideální nálada. Měli byste se podívat také sami na sebe. Jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme