Jak zeštíhlet zdravě a bez jo-jo efektu!

20. 3. 2006
Program DIET+ vyhovuje nárokům vysokobílkovinné nízkocholesterolové diety. Jedná se o stravu, která tělu dodává nízký obsah kalorií a vysoký obsah bílkovin. Program je založen na hotových pokrmech v podobě těstovin a těstovinové rýže.

Složení odpovídá nejnovějším poznatkům ve výživě, kdy je vhodné přijímat dostatek bílkovin, a naopak omezit tuky a sacharidy. Základ hotových jídel tvoří bílkoviny ze sóji, z mléka či kuřete. V těstovinách a rýži je 40% pšeničné mouky nahrazeno sojovou bílkovinou. Dále je používána semolina - což je tvrdá pšenice s nízkým glykemický indexem a nechybí zelenina v chutných omáčkách (např. Italská, Estragonová, Žampiónová, Kung-pao apod.).

Kromě hlavních jídel jsou součástí programu DIET+ Vysokobílkovinné sušenky, Proteinové tyčinky, nebo pro nutričně vyváženou snídani Ovesné celozrnné lupínky se sušeným ovocem. Hubnoucí se již nemusí trápit, že sladké k redukci tělesné hmotnosti nepatří. Sušenky a Proteinové tyčinky mají nízkou energetickou hodnotu a nízký obsah sacharidů, naopak jsou bohaté na bílkoviny.

Program DIET+, respektuje pravidla zdravé výživy a tím umožňuje trvale snížit tělesnou hmotnost bez jo-jo efektu a přitom si zachovat zdraví, kondici a dobrou náladu.

Program má i několik dalších výhod

  • Žádné počítání kalorií, jídlo je již hotové a vše je propočítáno
  • Jídlo stačí ohřát 3 minuty v mikrovlnné troubě
  • Žádné koktejly nebo prášky, ale hotová nutričně vyvážená jídla
  • Netrpíte hlady, jídla mají nízký glykemický index a jsou velmi sytivá
  • Naučíte se pravidelnosti v stravování
  • Jídla v Programu Diet+ jsou sterilovaná, takže je můžete uchovávat v pokojové teplotěDiet+ v porovnání s běžnými dietami

Diet+Běžná dieta
Základ diety Potraviny bohaté na bílkoviny s nízkým obsahem tuků a cholesterolu. Nízký glykemický index zaručuje dlouhodobý pocit nasycení. Často nutričně podhodnocená strava, kdy člověk trpí hladem. Porušení této diety často vede k jo-jo efektu.
Aplikace / UžíváníJednoduchý (vše je spočítáno a sestaveno, nic není nutné propočítávat). V řadě případů složitější (potraviny vážíte, počítáte a odměřujete).
Doba přípravyKrátká a efektivní (stačí ohřát 3 minuty v mikrovlnné troubě). Běžná doba vaření (minimálně 45 minut).
Stravovací návykyPřirozeným způsobem učí pravidelnosti a umírněnosti v jídle. Změna stravovacích návyků je často omezena jen na dobu diety.
Pokračovací režimZahrnuje konkrétní doporučení, jak pokračovat (návrhy jídelníčku a pohybových aktivit). Platí často jen obecná doporučení v podobě zákazů vybraných potravin či jídel.
Změna životního styluUčí jíst pestřeji a zdravěji. Aktivně podporuje pravidelný přirozený pohyb. Omezuje se často jen na úpravu jídelníčku v podobě zázračných jídel (polévek, koktejlů či tablet), bez nutnosti pravidelného pohybu.

Slovo odborníka k Diet+
„Úspěšné, účinné a pro zdravotní stav bezpečné snižování nadváhy je proces dlouhodobý. Jedním z klíčových momentů je upravit příjem potravy tak, aby pro daného člověka neznamenal nějaké – byť subjektivní - omezení (například pocity hladovění), které ho po krátké době donutí režim porušit či ukončit. Důležité je zajistit takové stravování, které bude velmi jednoduché na přípravu a zajišťování surovin a také bude chuťově zajímavé a vizuálně pestré. Nutné je zajistit – samozřejmě s ohledem na potřeby redukujícího - vyváženou skladbu živin: s vyšším obsahem kvalitních bílkovin, sníženým obsahem sodíku a vyváženým poměrem ostatních živin. Důraz se klade na nižší množství a vysokou biologickou kvalitu tuků.

Takové složení garantuje strava Diet+, jejíž složení i receptury podléhají schválení předních nutričních odborníků. Navíc pro obézní je zcela zásadní fakt, že pokrmy jsou připraveny rychle, nevyžadují žádné speciální skladování a jsou dostupné ve více chuťových variantách,“ říká Tamara Starnovská, vrchní nutriční terapeutka FTNsP.


Diet Plus
Pekařská 1, 150 00 Praha 5
www.dietplus.cz
Produkty zakoupíte na této adrese: http://www.dietplus.cz/shop-diet-plus.php>www.dietplus.cz/shop-diet-plus.php nebo na bezplatné infolince Diet+ 800 101 334, kde se můžete o vhodnosti Programu Diet+ poradit s nutriční terapeutkou.
Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Dny volna jsou dávno v nenávratnu, ale již brzy vás čeká další víkend. V práci to nestojí za nic, ale nepodléhejte depresi. Vaše schopnosti a komunikace s kolegy jsou výborné. Jediný…