Jak zhubnout po čtyřicítce? Tahle pravidla musíte dodržovat každý den!

4. 8. 2018
Jak zhubnout po čtyřicítce? Tahle pravidla musíte dodržovat každý den!
Věděla jste, že ženy zpravidla váží po pětačtyřicátém roce zhruba o deset kilogramů více než ve dvaceti? Aby se to nestalo, je nutné dodržovat určité zásady, díky nimž nebudete přibírat tolik nebo vůbec. Nedá se nic dělat, jakmile vám bude čtyřicet, jídelníček si musíte hlídat mnohem pečlivěji. Jinak nikdy nezhubnete!

Čtyřicítka jako zlom v životě ženy

Je to doba, kdy se objevují první zdravotní komplikace a bazální metabolismus je pomalejší. Samozřejmě, že ne u každé ženy, ale většina žen už nějaké ty obtíže má. Jestli si chcete udržet stálou váhu i v tomhle věku, musíte snížit svůj denní energetický příjem o sto kilokalorií, tedy zhruba o 500 kJ. Pokud musíte hubnout, pak musíte ubrat ještě víc – asi 1500 kJ. V tomto případě můžete shodit až půl kilogramu týdně. „Větší úbytek by ohrozil vaše tělo nedostatkem vitaminů a minerálních látek,“ říká trenérka Markéta Brožová z fitness centra pro ženy Countours.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Víkendové toužení po společnosti ostatních členů rodiny je marné. Každý má svůj program a na vás jim moc času nezbývá. Pokud to jen půjde, věnujte se svým ratolestem. Stejně jste je v…

Nejčtenější články

Doporučujeme