Jak zlepšit paměť? Tyto rady pomohou i v případě mozkové mlhy po coronaviru

4. 5. 2021
Jak zlepšit paměť? Tyto rady pomohou i v případě mozkové mlhy po coronaviru
Zhoršená paměť souvisí s mnoha faktory. V poslední době pak s prodělanou nemocí covid-19. Koronavirus způsobuje poruchy mozku, které se projevují například poruchami soustředění, paměti i nejasností myšlenek. Tento stav odborníci označují jako „mozková mlha“. Co tedy dělat, aby paměť zase sloužila? Bez ohledu na to, zda jste covidem onemocněli, nebo ne.

Jezte grapefruit

Koho by to napadlo, že kyselá snídaně má na váš mozek pozitivní účinek. Je to proto, že kyselejší potraviny, jako je grapefruit, obsahují spousty kyseliny listové. Výzkum publikovaný v časopise The Lancet zjistil, že účastníci studie, kteří konzumovali více kyseliny listové, měli „významně lepší“ paměť, rychlost zpracování informací a senzomotorickou rychlost než skupina užívající placebo. Přidejte tedy do svého jídelníčku aspoň půlku grapefruitu, ale pozor, grapefruit může být v kontraindikaci s některými léky. Poraďte se s lékařem. Mezi další potraviny obsahující kyselinu listovou patří: listová zelenina, další citrusy, fazole, avokádo či banány.

Jak si vybrat müsli k snídani? Mrkněte na video: 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Jupiter je v příjemném trigonu s vaším znamením, a proto si užíváte života maximum. Poučili jste se ze svých dřívějších chyb a udělali vše, co je nutné. V kolektivu jste opět oblíbení a je…