Jak vybírat přípravky na pleť, abyste maximálně omezili její stárnutí?

Jak vybírat přípravky na pleť, abyste maximálně omezili její stárnutí?

Stárnutí pleti je nevyhnutelné a bohužel se mu nikdo nevyhneme. Existují ale prostředky, díky nimž se stárnutí pleti projeví co nejméně. Co hledat, když si pročítáte složení kosmetických produktů?

Ochranný faktor

Jistě pro vás není novinkou, že i když je slunce pro naše tělo v mnoha směrech blahodárné, pleti zrovna neprospívá a časté vystavování se slunečním paprskům může mimo jiné urychlit stárnutí pokožky. Proto dbejte na to, aby váš denní pleťový krém obsahoval ochranný faktor, který zmírní negativní dopad slunečního záření. Používejte ho i v zimě a také v případě, že je zataženo!

Pokračování 2 / 5

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je antioxidant, který si tělo dokáže vyrobit samo, dokud je mladé. S přibývajícím věkem ovšem jeho produkce klesá, a tak je potřeba dodat ho pleti pomocí krémů. Koenzym Q10 chrání buňky před poškozením a pomáhá celkové regeneraci pokožky. Důležitý je také pro tvorbu kolagenu – a právě kolagen je zodpovědný za pružnost pokožky.

Pokračování 3 / 5

Kyselina hyaluronová

Stejně jako koenzym Q10 je i kyselina hyaluronová přirozenou součástí vaší pleti, čím jste ale starší, tím víc se vytrácí. Jde ale o důležitou složku, která zajišťuje mladistvý vzhled, protože udržuje kůži hydratovanou a vypjatou. Proto by měla také být nedílnou součástí kosmetiky, kterou používáte.

Pokračování 4 / 5

AHA kyseliny

AHA kyseliny pocházejí z ovoce a jejich úlohou je jemně obrušovat povrch pleti tak, aby byla hladší a rychleji se regenerovala. Pokud se AHA kyseliny dostávají do pleti pravidelně, dochází k vyhlazování vrásek. Najdete je často v nočních krémech nebo peelingu či v maskách.

Pokračování 5 / 5

Peptidy

Peptidy jsou tělu vlastní bílkoviny, které ozdravují buňky a pomáhají v růstu nových. Dokážou také redukovat vrásky a zpomalit vznik nových. Co je ale nejdůležitější, stimulují tvorbu kolagenu, jenž zaručuje naší pleti pružnost a vitalitu. Peptidy se nejčastěji nacházejí v nočních krémech, aby mohla pokožka během spánku v klidu regenerovat.

Doporučujeme

Články odjinud