Jak zrychlit metabolismus a zhubnout: Jezte více tuků a posilujte

7. 9. 2019
Jak zrychlit metabolismus a zhubnout: Jezte více tuků a posilujte
Metabolismus je slovo, které se pokaždé objeví, když se mluví o zdraví a hubnutí. V případě, že se zpomalí, má to velký vliv na to, že se nám nedaří zhubnout. Ovšem i zpomalený metabolismus jde nakopnout tak, aby se opět rozběhl jako hodinky. Tyhle čtyři triky pomohou!

Jak funguje metabolismus

Metabolismus je velmi složitý proces s mnoha faktory, zjednodušeně lze říct, že je to soubor procesů přeměny potravin na energii, kterou potřebujeme k tomu, abychom vůbec mohli žít a vykonávat různé činnosti. Někdo se narodí s rychlým metabolismem – přijatou potravinu rychle stráví a nemá problém s tloustnutím, jiní lide se rodí s pomalým metabolismem a mají pocit, že ztloustnou, jen když projdou kolem cukrárny. „Všichni se rodíme s jinou metabolickou rychlostí,“ říká doktor Dorim Arad z Physiolab Mount Sinai. Základ metabolismu máme tedy geneticky daný, ale neznamená to, že bychom jeho rychlost nemohli ovlivnit. Zpomalit si ho můžeme nejrůznějšími dietami, nedostatkem spánku, metabolismus se zpomaluje i s věkem, u žen hrají roli hormonální změny v menopauze. Ale stejně tak existují kroky, které metabolismus mohou zase nakoupnout. Co tedy dělat, aby se metabolismus zase zrychlil?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na konci pracovní doby vám není do skoku a přemýšlíte, co byste na sobě mohli zlepšit. Většina kolegů vám aktuální úspěch nepřeje, protože se ženete do výšin rychlostí blesku. Něco na tom…

Nejčtenější články

Doporučujeme