Jak zvládnout dovolenou s partnerem: Hlavně nečekejte, že spasí váš vztah

Jak zvládnout dovolenou s partnerem: Hlavně nečekejte, že spasí váš vztah

I když se to nezdá, společná dovolená může být pro vztah celkem náročná. A to ať už s partnerem vyrážíte poprvé, nebo podesáté. Na dovolené byste si ale oba dva měli především odpočinout, proto není na škodu udělat opatření, která vám pomohou překlenout rizikové okamžiky.

Plánujte společně

Abyste se vyhnuli hádkám na místě, není od věci si před odjezdem dovolenou společně aspoň zhruba naplánovat. Je dost možné, že vy upřednostňujete pasivní odpočinek v podobě ležení na pláži, zatímco váš partner je spíš pro aktivnější verzi a rád by podnikal výlety. Je proto dobré si takové věci ujasnit a najít kompromis, který uspokojí vás oba.

Pokračování 2 / 5

Neberte s sebou starosti všedních dní

Dovolená je od toho, aby si člověk odpočinul a na chvíli zapomněl na běžné starosti, kterými se zabývá po zbytek roku. Snažte se to tedy dodržet a na dovolené neřešte problémy, které vás trápí doma, čímž se vyhnete možnosti hádek. U moře přece není třeba řešit, co s neposlušnými dětmi, kolik utrácíte za nové oblečení nebo proč váš partner tráví až moc času s kamarády!

Pokračování 3 / 5

Dejte si oddych

Na dovolené nastane nezvyklá situace, a to ta, že spolu najednou budete trávit čtyřiadvacet hodin denně, několik dní po sobě, což se vám během roku běžně nestane. Není proto od věci dopřát si každý den alespoň na chvíli od sebe trochu oddych. Zajděte si sama na kafe nebo na nákupy, případně pošlete na vycházku partnera. Odděleně můžete trávit i odpolední siestu, zatímco partner si bude číst v hotelovém pokoji, vy můžete odpočívat v chládku u bazénu. Možností je spousta a tu hodinku až dvě bez sebe přece vydržíte!

Pokračování 4 / 5

Nežárlete

Trávíte-li dovolenou u moře a na pláži, číhá na vašeho partnera všude kolem spousta svodů v podobě odhalených těl mladých žen a dívek. Nežárlete, když se občas za nějakou podívá, není důvod. I vy přece nenápadně zpoza slunečních brýlí sledujete partu vypracovaných sportovců, kteří kousek od vás plácají plážový volejbal!

Pokračování 5 / 5

Neočekávejte změny

Pokud jsou ve vašem vztahu problémy a vy si myslíte, že je dovolená vyřeší, jste na omylu. Ano, ty chvíle někde v exotickém ráji možná budou vypadat, jako by vše opět bylo zalité sluncem, nevyřešené problémy na vás ale zpátky doma budou čekat. Berete-li proto dovolenou jako prostředek, jak vyřešit rozkoly nebo dlouhodobě nefunkční vztah, měla byste vědět, že to opravdu nebude fungovat.

Doporučujeme

Články odjinud