Jaká bude letošní zima? Meteorologové vydali první PŘEDPOVĚĎ!

17. 8. 2015
Jaká bude letošní zima? Meteorologové vydali první PŘEDPOVĚĎ!
Podle zprávy Amerického úřadu pro oceán a atmosféru bude ovládat klima severní polokoule oceánský proud El Niño. Způsobí extrémní výkyvy počasí, mrazy i záplavy. El Niño by měl počasí ovlivňovat až do jara.

"Z našich klimatologických modelů vyplývá, že na severní polokouli můžeme očekávat tropické bouřky, záplavy, mrazy. Pokud bude El Niño silný, jak předpokládáme, způsobí extrémní výkyvy počasí a klimatické problémy. " uvádějí meterologové.

Nadprůměrné množství srážek a největší výkyvy teplot by se měly objevit až koncem zimy a na začátku jara. Podle předpovědí by se v Evropě El Niño mohl vyřádit v podobě třeskutých mrazů a sněhových bouří.

Podle meteorologů je nyní El Niño podobně silný jako v roce 2010, kdy s sebou přinesl do Evropy rekordně mrazivou zimu. "Mohlo by to být velké. Po extrémně horkém létě bychom podobný výkyv teplot, ovšem směrem dolů, mohli očekávat i v zimních a jarních měsících," varují odborníci.

Zdroj: TN.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Od samotného rána nejste ve své kůži, ale díky asertivnímu chování nevytváříte dusno. Odpoledne se dostáváte do formy a snažíte se dohnat vše, co jste dopoledne nestihli. Bude to dlouhý…

Nejčtenější články

Doporučujeme