Jaká je ta správná velikost penisu? Průměrná délka i obvod vás překvapí

31. 8. 2021
Velikost penisu je pro muže často velice podstatná. Muži mají pocit, že podle penisu se poměřuje jejich osobnost. Jenže jaká je správná míra a jak se vlastně velikost penisu měří? Plus jak jsou na tom slavní muži s velikostí penisu – mrkněte do galerie v úvodu článku.

Je 16 centimetrů dost? 

Velikost penisu  je pro některé muže alfou a omegou jejich života, zejména když mají pocit, že ho mají příliš malého. Přitom dost často mají zkreslený přehled o běžné velikosti mužského přirození, o čemž svědčí jeden z nejčastějších dotazů na internetu: „Je 16 centimetrů dost?“ Tak je, nebo není? 

Jak vlastně penis změřit? S metodikou měření penisu přišel americký vědec Alfred Kinsey. Ten provedl první rozsáhlý výzkum a stanovil metodu měření. Délka se měří pomocí krejčovského metru přiložením ke kořeni penisu na horní břišní straně. Podle jeho průzkumů má sedmdesát procent mužů penis dlouhý od 14 od 16,5 cm. Nejčastější hodnotou je 15,5 cm. Obdobný průzkum v Německu zjistil o něco nižší, a přesto velice podobné hodnoty. Průměrná délka penisu v Německu je 14,48 cm.

Penis vašeho partnera může prozradit vážnou nemoc. Jak? Podívejte se na video: 

Mnohem více než délka je důležitý obvod nebo průměr penisu. Obvod se měří opět krejčovským metrem podobně jako obvod pasu. Metr obtočte kolem penisu přibližně v polovině. Průměrný obvod penisu mužů v Německu je 12,4 cm. To odpovídá průměru cca 4 cm. Podle průzkumů Dr. Kinseye má třetina mužů obvod penisu pod 11 cm, třetina mezi 11 a 12 cm a poslední třetina nad 12 cm.

Jak zvětšit penis?

Pokud je muž s velikostí svého penisu nespokojen, má možnost operativního zvětšení. I když je to podle sexuologů spíše psychologický problém, mnoho mužů je ochotno za operaci dát až statisíce korun. Operace se provádí povytahováním erekčních tělísek z těla. Lze tak docílit zvětšení penisu o jeden až dva centimetry. Existuje i možnost použít mechanický přípravek na povytahování.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadchází ideální období pro velká rozhodnutí. Pokud žijete s partnerem takzvaně na hromádce, měli byste svůj vztah posvětit svatbou. Tento krok je pro vás náročný, ale věřte, že i drahá…