Jaké kosmetické štětce potřebujete: Těchto 5 aplikátorů rozhodně využijete

Jaké kosmetické štětce potřebujete: Těchto 5 aplikátorů rozhodně využijete

Způsobů, kterými se dá nanášet make-up, je hned několik. Pokud jste se rozhodla pro štětce, je dobré vědět, které byste měla mít ve svém arzenálu. S těmito dotáhnete svůj make-up k dokonalosti!

Štětce na make-up

Pokud chcete na tvář nanášet mastnější základ, jako je make-up, vyplatí se pořídit si štětec se syntetickými vlákny. Tyto štětce určené speciálně na make-up mají hodně husté a blízko sebe umístěné štětinky, buď mírně zkosené do oblouku, nebo do rovna. Tímto štětcem můžete nanést i korektor. Rozhodně se nebojte do štětce zainvestovat vyšší částku, je to investice, která vám vydrží, a navíc budete mít záruku, že štětec nebude „línat“ a neztratí svůj tvar.

Pokračování 2 / 5

Štětec na pudr

Oproti štětcům na make-up je štětec na pudr o dost větší, s hustějšími štětinami a má kulatý tvar. Pudr se tak na nich lépe zachytí a snadněji a rovnoměrněji se nanese. Chcete-li štětec, s nímž je opravdu snadná manipulace, zaměřte se na takový, kterému se říká kabuki. Má krátkou rukojeť a díky tomu se s ním pudr aplikuje jedna radost.

Pokračování 3 / 5

Štětec na tvářenku

Při troše dobré vůle můžete na tvářenku použít stejný štětec jako na pudr, pokud ale nejste příliš zručná, raději si pořiďte ten, který je pro tvářenku přímo určený. Většinou bývá plošší a zkosený jedním směrem, aby nanášení tvářenky bylo snazší a přesné. Tento štětec se hodí i na nanášení rozjasňovače na lícní kosti.

Pokračování 4 / 5

Štětce na oční stíny

Abyste na očních víčkách co nejlépe vykreslila oční stíny, je ideální, abyste vlastnila dva štětce na to určené, případně jeden oboustranný. Jeden by měl mít drobné a tenké štětinky zkosené k jedné straně, s nimiž se snadno vykreslují detaily nebo například nanáší rozjasňovač do koutku oka. Ten druhý by měl být širší a do kulata, kterým lehce nanesete stíny na celé oční víčko.

Pokračování 5 / 5

Štětec na rtěnku

V tomto případě záleží na tom, jak jste rtěnku zvyklá používat. Jestli máte praxi a cvik v ruce a dokážete samotnou rtěnkou obkroužit rty tak, aby rtěnka nikde nechyběla nebo nepřetahovala, pak je štětec na rtěnku zbytečný. V opačném případě vám ale pomůže k tomu, abyste rtěnku nanesla rovnoměrně a rty dokonale vykonturovala. Takový štětec je drobný, tenký, placatý s jemnými štětinkami. Ideální je ten vysouvací, abyste jím neznečistila ostatní věci v kabelce rtěnkou.

Doporučujeme

Články odjinud