Pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci uvidíte na Štědrý den na Primě

Pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci uvidíte na Štědrý den na Primě

Nova odvysílá pohádku Tři Bratři na Štědrý den
Anděl Páně 2 poběží na České televizi 25. prosince  Archiv ČT
Novou pohádku Kouzelník Žito uvidíte na České televizi Alena Syslová, archiv Blesku
Kouzelníka Žita ztvárnil Denis Šafařík
14
Fotogalerie

Jaké pohádky přinesou televize na Vánoce? Uvidíte novinky i klasiku

Bez pohádek v televizi jako by ani nebyly Vánoce. Proto i letos nám české televizní stanice nabídnou výběr ze staré dobré klasiky, uvidíte ale i novinky, které ještě neznáte. Jaké pohádky by vám o vánočních svátcích v televizi neměly uniknout?

Česká televize: Kouzelník Žito 24. 12.

Štědrovečerní pohádka byla natočena na motivy příběhu o kouzelníku Žitovi, který je spjat s naší historií, ale ještě nikdy se neobjevil v pohádce. Kořenářka Apolena najde v žitném lánu odložené novorozeně, pojmenuje ho Žito a vychová ho. Žito se zamiluje do královy schovanky Adélky, ta jeho lásku opětuje, ale má konkurenci. Po Žitově lásce totiž touží i čertice Filištína, která se ho snaží zlákat do pekelných nástrah. Jak to všechno dopadne, na to si musíte počkat do Štědrého večera.

Podívejte se na ukázku z nové pohádky Kouzelník Žito:

Pokračování 2 / 10

Česká televize: Anděl Páně 2  dne 25. 12.

Na Boží hod nás bude večer doprovázet oblíbená pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2, kde se Petronel s Uriášem opět objeví na zemi – a hledají ztracené jablko ze stromu poznání, které se zakutálelo jejich vinou. Pokud by ho nenašli, udělal by z nich Bůh hvězdnou mlhovinu. Jak tentokrát pořídí a s kým vším se v lidském světě potkají, se dozvíte už brzy. Česká televize vám promítne samozřejmě i první díl Anděla Páně a ještě další dvě pohádky z dílny Jiřího Stracha. Budou jimi Šťastný smolař a Svatojánský věneček.

Pokračování 3 / 10

Česká televize: O zakletém králi a odvážném Martinovi  26. 12.

Šestadvacátého nás čeká další premiérová pohádka, která vznikla v koprodukci se Slovenskem. Pohádka začíná tím, jak se princezna Michaela rozhodne najít království krále Svaroga, jehož koruna by měla být kouzelná a měla by uzdravovat. Její otec je velmi nemocný a ona se vydá na nebezpečnou cestu, aby ho uzdravila. Cestou potká kováře Martina, který je slepý, ale i přes svůj handicap si dokáže poradit s nástrahami. A nakonec se to vše stane dokonce výhodou. Povede se mu zachránit princeznu a jejího nemocného otce?

Pokračování 4 / 10

Nova: Tři bratři  24. 12.

Štědrý večer v televizi Nova bude také pohádkový, tady se můžete těšit na Tři bratry, tedy pohádku Jana Svěráka. Tři bratři, tři příběhy a každý z nich má námět v jedné klasické pohádce. Červená karkulka, Dvanáct měsíčků a Šípková Růženka. Nechybí chytlavé písničky a milý humor.

Pokračování 5 / 10

Nova: Láska nebeská 24. 12.

Hned po pohádce se všechny romantické duše mohou uvelebit v měkkých polštářích, přisunout si k ruce vánoční pečivo a zhlédnout jeden z nejoblíbenějších romantických filmů všech dob. Láska nebeská – v hlavní roli s Hughem Grantem – nezklame. Letos nás do Prahy přijel navštívit představitel Billyho Macka Bill Nighy a byl velice milý. Tuhle pohádku pro dospělé si ujít nenecháme.

Pokračování 6 / 10

Nova: Řachanda 25. 12.

Pohádka o rozmazlené princezně a dvou nešikovných lupičích bude na programu na Boží hod. Všichni tři potřebují napravit a dovychovat, to se jim stane v kouzelném lese plném podivných bytostí. Princezna se nejen napraví, ale také zamiluje, to by přece jinak nebyla pohádka!

Pokračování 7 / 10

Nova: S čerty nejsou žerty 26. 12.

Na Štěpána večer vsadila Nova na klasiku. Pohádka S čerty nejsou žerty je jednou z nejoblíbenějších, mimo jiné z toho důvodu, že má spoustu skvělých humorných okamžiků a výborné herecké obsazení. Hlášky z filmu zlidověly a do čerta s hodností vraníka se zamilovala leckterá z nás.

Pokračování 8 / 10

Prima: O princezně Jasněnce a létajícím ševci 24. 12.

Tohle je pohádka, kterou bude hrát Prima na Štědrý večer. Samozřejmě že během celého dne – stejně jako na ostatních programech – bude možnost vidět pestrou škálu dalších pohádek a animáků. Jasněnka je princezna, která se zamiluje do ševce Jíry. Ale unese ji zlá čarodějnice, a než se jejich cesty zase setkají, budou oba muset zakusit mnohá dobrodružství.

Pokračování 9 / 10

Prima: Pyšná princezna 25. 12.

Česká klasika, která okouzluje už šedesát šest let. Černobílá pohádka s krásným princem Miroslavem, který svou láskou a dobrosrdečností dokázal z pyšné princezny Krasomily udělat dobrého člověka. Kdo z nás si nechtěl vyzkoušet divokou jízdu na kládě, která skončí pořádnou koupačkou?

Pokračování 10 / 10

Prima: Hrátky s čertem 26. 12.

Další klasika, která už má za sebou pár desítek let na televizních obrazovkách. Vysloužilý voják Martin si poradí s bláznivými ženskými i peklem. Pohádka je doslova jako malovaná a pro pamětnice, které milovaly Josefa Vinkláře a Josefa Beka, je to náramná podívaná, protože oba zmínění hrají v hlavních rolích a moc jim to sekne!

Doporučujeme

Články odjinud