H&M 799 Kč Foto: Archiv firem

H&M 799 Kč Foto: Archiv firem

H&M 949 Kč Foto: Archiv firem
H&M 969 Kč Foto: Archiv firem
H&M 999 Kč Foto: Archiv firem
H&M 799 Kč Foto: Archiv firem
40
Fotogalerie

Jaké šaty vytáhnout s přicházejícím podzimem? Vracejí se staré trendy, oživí je motivy růží

I když předpověď počasí slibuje nádherné babí léto, prázdniny jsou definitivně v nenávratnu. Je proto načase přizpůsobit šatník zpátky chladnějším ránům i večerům a případným podzimním výkyvům počasí. Které trendy se vracejí a jaký detail bude novinkou?

Stejně jako loni i letos naděláte parádu v úpletových šatech a oversized svetrech. Poohlédněte se po tlumenějších podzimních odstínech, skvěle bude vypadat hnědá, vínová i béžová, do ranních mlh se hodí šedá i barva horkého latté. Pro trochu punku můžete oversized šaty přepásat páskem, úpletové zase budou vypadat skvěle s křivákem. K obojímu se ale hodí í sako nebo trenčkot.

Jak z vás trenčkot udělá hvězdu? Podívejte se na video:

I když dny plné rozkvetlých luk a voňavých dnů i večerů na pláži pomalu pomíjejí, svoji romantickou duši můžete potěšit i na podzim. Vždyť i barevná příroda a večery při svíčkách a zamilovaných filmech dýchají romantickou atmosférou! Tuto náladu zpečetí také midi šaty volnějšího střihu, případně s plisovanou sukní. Pokud se na nich promítne motiv růží, který je letos na podzim nejvíc in, bude váš outfit zkrátka dokonalý. Nezapomínejte ale ani na zvířecí potisky, zejména leopard je v kurzu!

Nebojte se ani jemné krajky a perforované látky, jak již bylo zmíněno, romantický look se uplatní i během barevných podzimních dní. A nezapomeňte na další vzory, jako jsou široké pruhy a tartan! A pokud nebudete vědět kudy kam, pamatujte, že černou klasikou letos rozhodně nic nezkazíte.

A co na nohy? Móda velí jasně – cokoliv! Ke všem tipům šatů můžete obout chelsea boty, šněrovací kotníčkové i jehlové podpatky. Pro větší pohodlí sáhněte po kozačkách, zejména ty polovysoké v kovbojském stylu budou vypadat skvěle. Do tenisek zase natáhněte vysoké ponožky, a originální outfit bude na světě.

Rozloučení se s teplým počasím a outfity, nad kterými nestrávíte ráno spoustu času, nemusí být provázeno smutkem, podzim naopak nabízí nové možnosti a hravé kombinace. Nebojte se experimentovat s materiály i vzory ani v případě, že vás čeká převaha kancelářských dní. I malé změny dokážou zázraky, díky nimž se budete cítit jako hvězda.

Inspiraci najdete v galerii v úvodu článku!

Doporučujeme

Články odjinud