Jakub Kuba vydává desku Mezi nebem a peklem

9. 8. 2005
Jakub Kuba vydává desku Mezi nebem a peklem
Jakub Kuba, tvořící s Petrou Kruntorádovou moderátorskou dvojici ve Snídani s Novou, vydává své první album pod názvem Mezi nebem a peklem. Podobně podle jeho postřehů někdy vypadá i natáčení novácké Snídaně.

Na české hudební scéně není Jakub žádným nováčkem. Působí jako zpěvák v revivalové kapele STING REVIVAL PRAHA, která vznikla kolem něj a dalších muzikantů z pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka. Po zkušenostech s vydáním nové desky vidí kariéru začínajícího muzikanta jako velmi trnitou.

"CD vychází v půlce srpna," řekl Jakub Kuba. "Jmenuje se podle jedné písničky a taky trochu podle toho, jak se právě cítím. Buď se mi podaří všechno, co chci, nebo skončím špatně," dodává Jakub Kuba, který hodnotí celý proces vedoucí k vydání desky jako velmi trnitý.

"Ačkoli dělám v médiích a mám řadu kontaktů, tak jsem měl strašný problém sehnat vydavatele a vůbec někoho, kdo je ochoten vsadit na něčí prvotinu," přiznává Kuba. Naštěstí se na vzniku desky výrazně podílel Jarda Helešic, bývalý člen Support Lesbiens, který se ujal produkce. Rockpopovou kytarovou desku lze přirovnat i k Chinaski nebo Lucii.

Ve Snídani si s Petrou Kruntorádovou rozumí "Ve Snídani moderuji každý čtvrtek společně s Petrou Kruntorádovou, se kterou si báječně rozumím. Jsme vzájemně vyvážená dvojice - já jsem takový prudič, který to žene dopředu, kdežto Peťa je naopak splachovací a drží mě zpátky. Doufám, že už nebude mít další děti, protože už tak toho má hodně a nerad bych o ni jako o kolegyni přišel," směje se Kuba. Jen ho mrzí, že je na obrazovce vidět jen jednou týdně.

"Zdá se mi to sice málo, ale TV Nova má zásadu, že každý den v týdnu bude jiná dvojice, tak se nedá nic dělat," říká Jakub Kuba, který prozradil na svoji úterní kolegyni Kateřinu Hrachovcovou několik přeřeků a úletů.

Expert na trapasy je Katka Hrachovcová Kateřina úplně vykolejila Davida Hufa, mistra světa ve sportovním aerobiku, tím, že řekla, "že prdí". Dalšímu hostovi, náčelníkovi generálního štábu Armády ČR řekla do vysílání, že má rozepnutý poklopec. Jednou uprostřed rozhovoru plácla Katka svého kolegu Vítka Havliše po rameni, řekla "máš babu", a utekla ze studia. "Perličky si užijeme i s hosty, kteří si s sebou přivedou zvířátka. Vzpomínám si na návštěvu ředitele pražské ZOO Petra Fejka, který si přinesl s sebou sovu. Měl ji na ruce a tvrdil, že během rozhovoru neuletí, že je klidná. Místo toho sova nedělala celou dobu vysílání nic jiného, než že kroužila po studiu. No a taky jsem si povídal se psy. Byli to vítězové psí soutěže psí agility, začali na mě štěkat, tak jsem na ně štěkal taky, a docela dobře jsme si popovídali," s úsměvem zavzpomínal Jakub Kuba. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Už zítra je Světový den cyklistiky, proto byste měli pomýšlet na víkend strávený ve sportovním duchu. Ruku na srdce, poslední dobou nemáte čas na aktivity, které jsou spojeny s hodnotným…

Nejčtenější články

Doporučujeme