Jaký je váš šéf ?

29. 8. 2001
Jaký je váš šéf ?
Snad každý z nás má nebo alespoň měl v práci svého šéfa. Že to vždy není procházka růžovým sadem mi také všichni potvrdí. Šéfové bývají často přísní, zakomplexovaní, intrikující a někteří i neschopní.

Jaký je váš šéf ?

Snad každý z nás má nebo alespoň měl v práci svého šéfa. Že to vždy není procházka růžovým sadem mi také všichni potvrdí. Šéfové bývají často přísní, zakomplexovaní, intrikující a někteří i neschopní.

Podle průzkumů si téměř polovina lidí myslí, že jejich šéf je schopný a je to člověk na svém místě. Druhá polovina však moc dobré mínění o svých šéfech nemá. Když už je to odborník, nemá zase vůdčí schopnosti. Dvanáct procent zaměstnanců se raději o svých šéfech ani nechce vyjadřovat a 11% si myslí, že jejich šéf se na svou funkci nehodí.

Každý z nás si nepřeje mít opravdu přísného šéfa, podle výzkumu je však přísný šéf a trochu pruďas lepší než opravdový lidumil. Jsou známy případy šéfů, kteří se ihned rozčílí a mnohdy kolem sebe kopou a dokonce rozbíjejí nábytek. Přesto si s ním zaměstnanci rádi zajdou na pivo nebo do společnosti či na sport. Drsný přístup připadá podle psychologů lidem přirozenější. Šéf, který nekřičí a alespoň trochu se nerozčílí, připadá všem podezřelý. Sami si musíme uvědomit, že šéf, který na nás třeba křičí,  je alespoň upřímný a vztek ho za chvíli přejde. Ten, který se na nás stále usmívá je sice fajn, ale nikdy nemůžete tušit, co před vámi skrývá a jaké kuje intriky.

Přísnost se však nesmí přehánět. Pokud je šéf opravdu zlý a nespravedlivý, projeví se to především na důvěře. Zaměstnanci pak začnou šéfa obelhávat, šidit a dokonce okrádat. To rozhodně není vhodné.
Podle průzkumů oceňuje nejvíce lidí na šéfech seriózní jednání, kamarádskost a klidné vystupování.

Problém českých šéfů většinou tkví v nedůvěře k zaměstnancům a nedostatku odpočinku. Většina manažerů pracuje hodně přes 45 hodin týdně a nemají čas na odpočinek. Psychicky pak strádají, a to se projeví i na jejich vztahu k zaměstnancům.

Napište nám, jaký je ten váš. Třeba je to vzácná výjimka, která potvrzuje pravidlo.

autor: Helena

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Odpoutejte se od nepříjemných událostí a povinností, které se k vám přibližují mílovými kroky. Ani jste si nemysleli, že budete tak rychle sesazeni. Nicméně si jdete za svým cílem a…

Nejčtenější články

Doporučujeme